×
Na MČR v běhu na kolečkových lyžích se představí kromě české špičky i polská reprezentace a laufařské hvězdy

Na MČR v běhu na kolečkových lyžích se představí kromě české špičky i polská reprezentace a laufařské hvězdy

26.09.2019

Od pátku 27. září do neděle 29. září proběhne Mezinárodní mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích. První dva závody se uskuteční v areálu Vesec v Liberci, v neděli sportovci odstartují z Janova Dolu a vyrazí směr Ještěd.

Rekordní počet účastníků z loňského roku byl letos opět překonán. Na páteční i sobotní závod se chystá na 210 závodníků z Čech, Slovenska a Francie. Národní tým tak nebude mít o konkurenci nouzi, do boje o nejvyšší posty se zapojí i polská reprezentace. „Mezi velká lákadla bezpochyby patří kromě nejlepších českých závodníků také reprezentace z Polska, tažená úspěšným sprinterem Maciejem Staregou nebo výborní francouzští lyžaři Alexis Jeannerod a Roxane Lacroixová,“ vyčetl hvězdná jména předseda organizačního výboru Zbyněk Valoušek.

Mistrovství v pátek zahájí sprint volnou technikou, ve kterém v loňském roce na nejvyšší příčky dosáhli Michal Novák a Sandra Schützová. Následující den je na programu trať na 15 kilometrů pro muže a juniory a 10 kilometrů pro ženy a juniorky volnou technikou s intervalovým startem. Dorostenecké kategorie mají úsek zkrácený. Před rokem v tomto závodě triumfovali sourozenci Petra a Michal Novákovi.

Porce dvanácti kilometrů náročného stoupání klasickou technikou na vrchol Ještědu bude v neděli pomyslnou třešničkou celého mistrovství. Startuje se hromadně z Janova Dolu u Osečné. Obhájit prvesntví se letos pokusí zkušení závodníci Jan Šrail s Kateřinou Smutnou. "Ve výjezdu na Ještěd se představí i Stanislav Řezáč a další vynikající běžci specializující se na dálkové běhy," řekl Valoušek.

Na vítěze všech kategorií čekají peněžité odměny. Hlavním partnerem celé akce je SWIX, který do mládežnických kategorií dodá poukazy v celkové výši 42 000 korun, prize money pro dospělé jsou v celkové výši 40 200 korun. Po dobré zkušenosti z loňska zůstává program celého víkendu zachován. „Snad nám tedy bude přát i počasí,“ dodal Valoušek. 

 

Mezinárodní mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích

Pátek 27.9.2019 – sprint volnou technikou (areál Vesec)

Sobota 28.9.2019 – individuální závod volnou technikou (areál Vesec)

Neděle 29.9.2019 – výjezd do vrchu klasickou technikou (Janův Důl – Ještěd)Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři