×
Mistři! Novák s Hynčicovou si podmanili i Hančův memoriál

Mistři! Novák s Hynčicovou si podmanili i Hančův memoriál

24.03.2019

Mistrovské tituly rozdány! Michal Novák a Petra Hynčicová nenašli přemožitele ani v klasické distanci s hromadným startem a stali se mistry České republiky a zároveň vítězi 92. ročníku Hančova memoriálu.

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích spolu s 92. ročníkem Hančova memoriálu na Horních Mísečkách již tradičně uzavřely sezonu běžců na lyžích. V klasické distanci zvítězili stejně jako v norském sprintu den předtím Michal Novák a Petra Hynčicová. Muži absolvovali trať o délce padesáti kilometrů. „Dnešní padesátka byl celkem pěkný závod. Nejeli jsme příliš vysoké tempo a měl jsem nějak senzační lyže, vzal jsem si totiž horší pár, servisáci proto museli odvést skvělou práci,“ uvedl Novák. „V posledním okruhu jsme s Mírou Ryplem zrychlili. V posledním stoupání jsem se už jen pokusil nastoupit a nějaký rozdíl se udělal. Považuji to za vcelku dobré zakončení sezony,“ dodal Novák. Pro stříbro si přijel se ztrátou 18,3 desetin sekundy Miroslav Rypl a bronzový skončil Petr Knop (všichni TJ Dukla Liberec).

Na třiceti kilometrech klasicky vládla Petra Hynčicová s více než minutovým náskokem na druhou Kateřinu Janatovou (obě TJ Dukla Liberec), trojici nejlepších uzavřela Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice). „Dnešní vítězství je velký zázrak, probudila jsem se hodně unavená a připravená se tím nějak protrápit, navíc mi v tomto roce dlouhé závody vůbec nešly,“ popisovala ranní trápení Hynčicová. „Vystartovaly jsme v klidu a já zjistila, že mám opravdu skvělé lyže, a že se mi vlastně jede dobře a lehce,“ překvapila na prvních kilometrech sama sebe Hynčicová. „Ve druhém kole jsem chtěla jet s Kačkou Janatovou a třeba ujet i ostatním holkám, ale najednou jsem měla náskok a k tomu i úžasný fanklub od kamarádů. Ve třetím kole jsem to proto rozjela ještě víc a poslední dva kilometry si už jen užívala a ujišťovala se, že jsem opravdu první. Sezona nemohla skončit lépe,“ radovala se z vítězství. „Děkuji moc servisu za rakety,“ nezapomněla pochválit servis za dobře připravené lyže Hynčicová.

V juniorské kategorii zazářil na třicetikilometrovém úseku Vladimír Kozlovský, který přijel před druhým Kimem Žalčíkem (oba FENIX SKI TEAM Jeseník) s náskokem téměř dvou minut, třetí se umístil Tomáš Lukeš. (SKIJ) Juniorkám na poloviční trati dominovala Barbora Havlíčková (TJ Dukla Liberec), druhá skončila Pavlína Votočková (ČKS SKI Jilemnice) a třetí Zuzana Holíková (SKI Skuhrov nad Bělou).

Kompletní výsledky naleznete na https://sport-casomira.cz/doc/2019/20190324Jilemnice-vysledky.pdf.

K připomenutí tragické události proběhne po závodě v 16 hodin slavnostní uctění Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší.

Partnerem Českého poháru v běhu na lyžích je společnost Lesy ČR. Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři