×
Knop a Razýmová vítězi Skijáckého trojboje

Knop a Razýmová vítězi Skijáckého trojboje

16.06.2019

Klub ČKS SKI Jilemnice uspořádal již 2. ročník Skijáckého trojboje. V areálu Hraběnka si pro celkové vítězství přijeli Petr Knop a Kateřina Razýmová, v dorostu se blýskli Šimon Pavlásek a Eliška Šibravová.

První ze dvou sobotních disciplín byl přespolní běh, ve kterém mezi muži zazářil Luk Platil (USA), v ženách s náskokem rovných 44 sekund nenašla přemožitelku Barbora Havlíčková (DULI). Dorosteneckou kategorii si podmanili Martin Kočandrle (SCPL) a Tereza Prokešová (DULI). „Luk nám odběhl trošku z kopce, pak se ale jeho náskok ustálil. Bylo vidět, že si to hlídá a je v běhu opravdu silný,“ řekl druhý nejlepší běžec Petr Knop (DULI).

Závodníkům závod znepříjemňovalo nepříjemné teplo. „Bylo vedro jako blázen, ale to už je asi tři týdny, tak si myslím, že už si všichni zvykli. Navíc se běželo v lese, o to víc to bylo snesitelné,“ popisovala podmínky při přespolním běhu druhá nejlepší běžkyně Kateřina Razýmová (SCPL). Běžecké závody považuje za skvělé zpestření přípravy. „Pár jich za léto absolvuji. Díky tomu, že je běhám už x let, si mohu porovnávat časy a vytvořit si tak obrázek o své aktuální výkonnosti,“ vysvětlila Razýmová.

Odpoledne si závodníci nasadili lyže a v areálu Hraběnka se postavili na start Norského sprintu. Krátká trať nejvíce sedla Adamovi Matoušovi (SKIJ) a Tereze Beranové (DULI). „Odpolední sprint pro mě probíhal snadněji, než jsem předpokládal. Důležité pro mě bylo vyhrát dvě rozjížďky, abych se dostal do finále, a to se mi podařilo,“ popisoval Matouš. „Ve finále jsem dobře odstartoval a mohl jít rychle do vedení, v soupaži jsem se cítil silný a pak už jen stačilo udržet nejvýhodnější stopu do finiše. Všechno klaplo podle představ. Hodně těžké ale pro mě bylo vypořádat se s teplým počasím,“ dodal. V dorostu přemožitele nenašli Šimon Pavlásek (SKSV) a Eliška Šibravová (DULI).

Třetí intervalový závod volně ovládli Petr Knop (DULI) a Kateřina Janatová (DULI), v dorostu na prvenství dosáhli Ondřej Zuna (SCPL) a Marie Rysulová (SKIJ). „Nejvíc jsem spokojená s dnešním intervalovým závodem, seděly mi kopce na 1:1. Sprint nebyl podle mého očekávání, protože jsem dvakrát prohrála ve finiši ani ne o botu. Musím ale pochválit organizátory, všechno proběhlo skvěle,“ shrnula Janatová.

Po sečtení výsledků všech tří disciplín se celkovými vítězi stali Petr Knop (DULI) a Kateřina Razýmová (SCPL) s dorostenci Šimonem Pavláskem (SKSV) a Eliškou Šibravovou (DULI). „Závody hodnotím dobře, samozřejmě jsem ráda, že jsem vyhrála, nicméně vím, že léto zimu nedělá, takže z toho nemám nos nahoru,“ uvědomuje si Razýmová. Těsně před startem intervalového závodu pršelo. „Trať byla mokrá, což ještě umocnilo můj už tak velký strach ze zatáček, které většinou projíždím dost opatrně, tak teď to bylo ještě opatrněji než obvykle,“ přiznala. „Dokončili jsme týdenní soustředění v Jilemnici, což bylo asi i trochu znát. Doufám, že forma půjde směrem k podzimu nahoru, ale do té doby je ještě spousta času. Myslím si, že je dobré, že si můžeme takhle v létě zazávodit, protože člověk zde podá určitě lepší výkon, než který by podal v tréninku, je to ku prospěchu a jsem ráda, že se takové akce organizují,“ uzavřela Razýmová.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři