×
Druhého závodu LYŽUJ LESY se ve Vimperku zúčastnilo 130 dětí

Druhého závodu LYŽUJ LESY se ve Vimperku zúčastnilo 130 dětí

08.02.2018

Pilotní ročník projektu LYŽUJ LESY pokračoval v úterý ve Vimperku. Druhý díl seriálu běžeckých závodů pro žáky základních škol přilákal do areálu Vodník 130 dětí.

Z Krušných hor, kde v polovině ledna odstartoval prvním závodem, se projekt LYŽUJ LESY přesunul na Šumavu. Další zastávkou čtyřdílného seriálu pro základní školy byl jihočeský Vimperk. V tamním areálu Vodník se v úterý jel druhý obratnostní závod plný nejrůznějších překážek a disciplín.

Stejně jako na Božím Daru byl také ve Vimperku o závod LYŽUJ LESY mezi dětmi velký zájem. Do areálu dorazilo 130 malých závodníků a závodnic. Většinu startovního pole tvořili žáci šumavských základních škol a víceletých gymnázií, výjimkou ale nebyli ani přespolní sportovci a několik dětí si přijelo zazávodit až z Prahy.

Přestože ve Vimperku aktuálně nepanují zrovna ideální zimní podmínky a organizátoři ze Ski klubu Šumava Vimperk se potýkali s nedostatkem sněhu, trať pomocí umělého zasněžování dokázali připravit výborně. Během obratnostního závodu se mladí běžkaři na trati museli popasovat s množstvím různých disciplín, například se slalomem, terénními vlnami, houpačkou, otočkami o 360 stupňů nebo skokánky.  

„Lesy ČR dlouhodobě podporují sportování mládeže. Projekt LYŽUJ LESY je o to cennější, že dokáže přitáhnout k běžkám děti, které s lyžováním nemají doposud žádné zkušenosti, jak právě dokázal úterní závod ve Vimperku," uvedl obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba. „Vimperk má výbornou lyžařskou základnu, mnozí z nás na lesním závodě si místním sportovním klubem prošli a lyžařským sportem žijeme všichni. Jsme rádi, že jsme letošní pilotní ročník mohli uskutečnit právě ve Vimperku," dodal technický pracovník z Lesního závodu Boubín Milan Zevl.

Seriál závodů LYŽUJ LESY má na programu ještě dva podniky. Hned příští týden se v úterý 13. února pojede v Jablonci nad Nisou, poslední zastávkou úvodního ročníků je Nové Město na Moravě, kde budou mladí běžci na lyžích závodit 21. února. Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři