×
Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

Adam Fellner: Muž, který se na MČR vtěsnal mezi Jakše a Bauera

02.10.2015

Skvělý výkon předvedl na Rückl Crystal Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích Adam Fellner. Dvaadvacetiletý závodník Fenix Ski Teamu Jeseník se ve Vesci dokázal natlačit mezi největší favority závodu Martina Jakše a Lukáše Bauera. Oba zkušení reprezentanti také jeho výkon ocenili. „Adam jel někde vepředu, já nevěděl, na koho jsou hlášené mezičasy, až v cíli jsem slyšel, že jsem ho odsunul na druhé místo. Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po závodě jeho vítěz Jakš. „To že jsem loni byl druhý a letos „až“ třetí, vůbec neřeším, protože ve výborném světle se tady ukázal Adam Fellner. Ukázal, že je schopný se na tyhle závody připravit,“ komentoval Fellnerův výkon Lukáš Bauer. A spokojený byl samozřejmě i sám Adam, který v neděli přidal další výborné umístění – páté místo mezi muži při výjezdu na Ještěd. „Bylo to super, pěkný víkend, budu na to rád vzpomínat!“

Jak jsi vnímal bruslařský závod na 15 kilometrů, ve kterém jsi zaostal o 48 sekund za Martinem Jakšem a najel dvě sekundy na Lukáše Bauera?
Rozhodně jsem byl spokojený! Když mi hlásili ve druhém a třetím kole, že jedu celkově druhé místo, tak jsem tomu nemohl uvěřit. Radši jsem na to nemyslel a pořád jel, co to šlo. Věděl jsem, že vede Jakšík a za mnou byli ve vteřinách Maciej Starega a Lukáš. O to větší nakopnutí to bylo, když jsem slyšel, že jedu před Lukášem. Já začal na můj vkus hodně rychle a pak už si jen říkal, že nesmím zpomalit. Nakonec obrovská spokojenost!

Jak vypadala tvoje finální příprava na mistrovství republiky? Bral jsi ho jako vrchol suché přípravy?
Určitě, celé léto k tomu nějak směřovalo. Poslední týden před akcí jsem měl poměrně dost volna, dá se říct, že byly těžké tréninky a k tomu adekvátní volno. Takže spíš už takové doladění formy… Víc mě lákala klasika na Ještědu, bruslením jsem toho tolik nenajezdil, byla to spíš klasika a soupaže. Takže bruslení bylo takovou neznámou, o to větší radost z toho mám.

Jak tobě se líbí areál ve Vesci, na kterém jsi vybojoval titul vicemistra republiky?
Mám to hodně naježděné, trávíme tam v létě poměrně dost času. Vesec mám rád, ty tratě mi tam hodně sedí, je to asi jedna z mých nejoblíbenějších destinací v Česku.

Jak ses cítil v neděli při výjezdu na Ještěd?
Ten konec je strašný, velký respekt k tomuhle kopci! Začátek byl hodně rychlý, což se dalo čekat, pak přišel první kopec, kde se to začalo hodně trhat a pak už se utrhla čtyřka Jakš, Bauer, Starega a Řezáč. U nás jela velká skupina, škoda, že nechtěli moc spolupracovat. Hodně jsem tam toho odtáhnul, chvíli jsme jeli poměrně pomalu, střed závodu byl takový nijaký… Pak se přešlo do těch esíček pod Výpřeží a tam se začalo závodit. Přijel Míra Rypl a už to bylo slušné tempo. Navíc čím víc se blížil cíl, tím přibývalo lidí a nahoře už byla pěkná atmosféra.

Vrchol suché přípravy máš za sebou. Jaké cíle tě čekají v zimě a co máš teď v nejbližší době v plánu z hlediska přípravy?
V půlce října jedu do tunelu do Oberhofu, bude to vlastně první sníh, plus nějaké doladění letní přípravy. Pak asi Livigno, pokud už bude sníh, to bude pořádné soustředění na sněhu. Co se týče cílů pro zimní sezonu, tak určitě se chci pokusit kvalifikovat na mistrovství světa do 23 let a tam zajet pokud možno nějaký hezký výsledek!

DP

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři