×
Alpské disciplíny
Klára Pospíšilová a Ondřej Berndt se stali absolutními vítězi Českého poháru v alpských disciplínách 2019

27.03.2019

Mistrovstvím ČR ve Špindlerově Mlýně vyvrcholil také letošní Český pohár. Absolutní vítězství a zajímavou finanční prémii získali Klára Pospíšilová a na poslední chvíli Ondřej Berndt. Klára Pospíšilová vyhrála také kategorii juniorek, mezi juniory zvítězil do posledního dne vedoucí mezi muži Marek Müller a kategorie mladších juniorů se stala záležitostí Natálie Zouharové a Adama Klímy. Z lyžařských oddílů si nejlépe vedla Ski Bílá.

Žákovský Český pohár Nokian Tyres zná své vítěze!

26.03.2019

Ve dnech 10. - 11. 3. 2019 se ve Špindlerově Mlýně na Stohu uskutečnilo mistrovství České republiky mladších a starších žáků a žákyň ve slalomu a v obřím slalomu. MČR bylo zároveň i finále žákovského Českého poháru Nokian Tyres.

Jan Zabystřan si odváží z FEC na Jižním Sachalinu vítězství a druhé místo ve slalomu, které zajela i Gabriela Capová

25.03.2019

Český reprezentant v alpském lyžování Jan Zabystřan – stejně jako další tři reprezentanti - vypustil MČR ve Špindlerově Mlýně a pokusil si místo něj vylepšit letošní bodovou bilanci na Far East Cupech v Rusku. A povedlo se! Ve slalomu byl v prvním závodě druhý za 8,60 FIS bodů a druhý den vyhrál za skvělých 6,00 FIS bodů. Gabriela Capová skončila v tomtéž závodě 2. za 12,71 FIS bodů, Martina Dubovská 5. za 18,33 FIS bodů a Kryštof Krýzl 9. za 19,21.

Test lyžařských dovedností žákovských kategorií U14 a U16

25.03.2019

V neděli 24. 3. 2019 se ve Špindlerově Mlýně na Stohu uskutečnil lyžařský dovedností test pro žákovské kategorie U14 a U16. Novinka, která je zavedena do systému výběru talentovaných žáků především kvůli rozšíření lyžařských dovedností našich mladých lyžařů.

Historicky prvními mistry ČR v paralelním slalomu se stali Adam Zika a Klára Pospíšilová

24.03.2019

Mistrovství ČR v alpských disciplínách uzavřel nedělní paralelní slalom. V této disciplíně se o tituly jelo v ČR vůbec poprvé a primát získali Klára Pospíšilová a Adam Zika, který vyfoukl šestý titul z této sezóny stříbrnému Ondřeji Berndtovi. O překvapení dne se postarala stříbrná Eliška Kořistková a bronzové medaile vybojovali Daniel Paulas a Monika Zemanová.

Mistrovské tituly ve slalomu vybojovali Ondřej Berndt a Tereza Kmochová

23.03.2019

MČR alpských lyžařů ve Špindlerově Mlýně mělo na programu slalom. Vůbec první titul v kariéře mezi ženami získala Tereza Kmochová a pátý titul v rámci MČR 2019 vyhrál Ondřej Berndt. Stříbrné medaile putovaly na krk Kláře Pospíšilové a již podruhé Danielu Paulusovi a z bronzu se radovali Veronika Čamková a v obřím slalomu 'bramborový' Adam Kotzmann.

Mistry České republiky v obřím slalomu jsou Ondřej Berndt a Klára Gašparíková

22.03.2019

Mistrovství České republiky v alpských disciplínách začalo v pátek 22. března obřími slalomy mužů a žen. Za slunečného a teplého počasí si ve Špindlerově Mlýně pro své vůbec první tituly v obřím slalomu v dospělácké kategorii dojeli mladičká Klára Gašparíková a zkušený Ondřej Berndt. Stříbrné medaile putují rovněž mladě Barboře Zíkové a Danielu Paulusovi a bronzové Tereze Kmochové a mladému Ondřeji Surkošovi.

Jan Zabystřan zvítězil na Far East Cupu v super-G na Jižním Sachalinu

22.03.2019

Skupina čtyř reprezentantů (Gabriela Capová, Martina Dubovská, Kryštof Krýzl s Jan Zabystřan) vynechává v dnešních dnech mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně a místo toho zamířila do Ruska na Dálnovýchodní kontinentální pohár za účelem vylepšit body. Do úvodního super.G se pustil pouze Jan Zabystřan a slavil v něm úspěch, když jeden závod vyhrál a ve druhém obsadil druhé místo.

Reprezentanti a další závodníci děkují Skiareálu Špindlerův Mlýn za perfektní trénink před MČR

21.03.2019

Den před úvodním závodem MČR se dopoledne uskutečnil výborný trénink na Černé "worldcupové" sjezdovce ve Špindlerově mlýně. Díky vstřícnosti vedení Skiareálu byly postaveny dvě tratě.

Pozvánka na Mistrovství České republiky v alpských disciplínách

20.03.2019

Česká závodní sezóna dospělých a také Český pohár vyvrcholí 22. – 24. března ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce. V místě, kde ženy před dvěma týdny bojovaly o vavříny ve Světovém poháru budou nyní závodníci bojovat o mistrovské tituly ve slalomu, obřím slalomu a poprvé také v paralelním slalomu. Závody se již tradičně konají také jako Memoriál Jarka Drápely.

Tomáš Klinský přivezl z univerziády stříbrnou medaili

20.03.2019

V první polovině března se konala 29. Zimní univerziáda v ruském Krasnoyarsku. Velký úspěch si na přední mezinárodní akci připsal Tomáš Klinský, jenž v superobřím slalomu vybojoval stříbro. A mezi světovou konkurencí se rozhodně neztratili ani další čeští alpští lyžaři.

Alpští lyžaři se představili na Alpecimbra FIS Children Cupu 2019

19.03.2019

Mladí alpští lyžaři se od 13. do 16. března zúčastnili závodů Alpecimbra FIS Children Cup 2019. Česká výprava rozdělená do dvou výkonnostních týmů čítala v italské Folgarii dohromady dvacet závodníků. Nejlepších výsledků mezi světovou konkurencí dosáhli Marek Müller, Leontýna Kondělková a Linda Trejbalová.