Znovu v TOP 10! Nikol Kučerová skončila v Sunny Valley osmá

Znovu v TOP 10! Nikol Kučerová skončila v Sunny Valley osmá

3 min 49 s

Nikol Kučerová podruhé v řadě pronikla ve Světovém poháru skicrossařek do nejlepší desítky. Česká reprezentantka na podniku v ruském středisku Sunny Valley znovu prošla až do malého finále a celkově obsadila osmou příčku. V elitním seriálu skicrossařů je na programu už jen jediný závod, finále se pojede v polovině března ve Švýcarském Veysonnaz.


Kučerová má od začátku nového roku skvělou formu. Pravidelně se jí daří na Světových pohárech pronikat z kvalifikací do finálových jízd a vrací se mezi tu nejužší mezinárodní špičku. Na začátku února ve francouzském Mégeve poprvé po dvou letech proklouzla do nejlepší desítky a brala tehdy sedmé místo. Na francouzský úspěch se třicetileté závodnici podařilo navázat i na další zastávce nejprestižnějšího seriálu skicrossařek v Rusku.

Ve středisku Sunny Valley postoupila do závodu třináctým nejrychlejším časem v sobotní kvalifikaci. A skvěle začala česká reprezentantka také v neděli. Ve svém čtvrtfinálovém heatu nestačila pouze na vítěznou Němku Danielu Maierovou a pohlídala si druhé postupové místo. Ze semifinálové rozjížďky se jí do souboje o medaile proniknout nepodařilo, a její další cesta tak směřovala do malého finále. V něm dojela čtvrtá, a obsadila tak konečnou osmou příčku.

Osmým místem si Kučerová připsala druhý nejlepší výsledek sezony právě po sedmé pozici v Mégeve. V celkovém hodnocení Světového poháru skicrossařek jí před posledním závodem ve švýcarském Veysonnaz patří průběžná patnáctá příčka.  

Závod v Sunny Valley ovládla Švýcarka Fanny Smithová před druhou Merielle Bergerovou z Francie a Danielou Maierovou z Německa. Také mužům kralovaly švýcarské barvy zásluhou vítězného Marca Bischofbergera. Křišťálový glóbus si s předstihem zajistil v Rusku stříbrný Kanaďan Kevin Drury.Pomoc Ukrajině