Znovu sedmá! Nikol Kučerová v Sunny Valley zopakovala nejlepší výsledek sezony

Znovu sedmá! Nikol Kučerová v Sunny Valley zopakovala nejlepší výsledek sezony

6 min 54 s

Během dvou týdnů si připsala dva nejlepší výsledky aktuální sezony. Skicrossařka Nikol Kučerová na podniku Světového poháru v ruském středisku Sunny Valley znovu prošla do malého finále, ve kterém zopakovala sedmé místo z gruzínského Bakuriani. „Jsem spokojená, i když to mohlo být lepší. Mrzí mě skok před cílem malého finále,“ říká dlouhodobá česká jednička.


Kučerová do závodu v Sunny Valley postoupila čtrnáctým místem z páteční kvalifikace. „Včera jsem neměla úplně den, kvalifikace mi nesedla. Dnes už to bylo mnohem lepší, ale z té žluté brány se asi nedalo být o moc rychlejší. Kdybych měla jinou bránu, mohlo to být ještě lepší. Měla jsem po startu dobrou pozici, ale první zatáčka byla doprava a holky mě v ní skvěle zavíraly. Strašně dobře mi jely lyže, soupeřky jsem dojížděla, ale nebylo moc, jak se tam dostat,“ popisovala jednatřicetiletá reprezentantka.

Ve své čtvrtfinálové rozjížďce jela Kučerová proti dvěma soupeřkám a po celou trať se držela na druhém postupovém místě. Třetí Francouzka Jade Grillet Aubertová navíc upadla, a tak si česká závodnice mohla celkem v poklidu dojet pro postup do semifinále. V něm od začátku ze čtvrté pozice útočila na závodnice před sebou, ale na postup do boje o medaile to nestačilo.  

V malém finále se české závodnici podařilo dobře odstartovat a zařadila se po bok Francouzky Alizee Baronové, se kterou se přetahovala o druhou příčku v honbě za vedoucí Tianou Gairnsovou z Kanady. Kučerová se ještě v horní pasáži lehce propadla na třetí pozici, ale odrazila ataky čtvrté Rusky Jekatěřiny Maltsevové a naopak ve velmi bojovné jízdě útočila na duo závodnic před ní. Zhruba v polovině trati se jí povedeným manévrem podařilo přeskočit Baronovou a velmi se přiblížila také prvnímu místu Gairnsové. Jenže na jednom z posledních skoků přišla chyba, při níž doskočila na hranu, ztratila rychlost a znovu se před ní dostala Baronová. Cílem malého finále tedy projela na třetím místě a obsadila celkově sedmou příčku.

„Ten skok před cílem mě mrzí. Bylo fakt těžké ho doletět, musel se trefit přesně. Jakmile se přeletí, tak to kopne. Já ho naopak nedolítla, i když jsem se, myslím, dobře odrazila. Dostala jsem docela ránu, hodně jsem ztratila a nemohla pak už bojovat o vyšší pozice,“ řekla Kučerová. Vyrovnala tak své sezónní maximum, sedmá skončila už na předchozím podniku Světového poháru v gruzínském Bakuriani.  Do elitní desítky se v závodě nejprestižnějšího skicrossařského seriálu probojovala už potřinácté v kariéře.

V Sunny Valley znovu kralovala Švýcarka Fanny Smithová, která v závěru dokázala přetlačit Sandru Näslundovou ze Švédska. Třetí místo brala Katrin Ofnerová z Rakouska. Mezi muži se z vítězství radoval Kanaďan Reece Howden před druhým Japoncem Ryo Sagaiem a třetím Švýcarem Joosem Berrym.

Na programu Světového poháru už je pouze jediný závod - finále seriálu ve švýcarském Veysonnaz 21. března, kde na startu nebude chybět ani Kučerová. „Chtěla bych do velkého finále a vylepšit ten výsledek z dneška a z Bakuriani. Velké finále bylo reálné už tady, tak snad se to povede ve Veysonnaz. To je můj cíl, o který se chci porvat,“ vyhlíží.Pomoc Ukrajině