Zima plná zranění i pádů. Trenér boulařů Bínek: Každým rokem doháníme elitu

Zima plná zranění i pádů. Trenér boulařů Bínek: Každým rokem doháníme elitu

8 min 15 s

Boulařská sezóna plná nových zkušeností i pádů měla jeden společný jmenovatel v podobě zranění či častých nemocí napříč celým A-týmem. Eliška Coufalová zasáhla do ročníku až na jeho konci, Dorota Šamánková se zranila těsně před MS. „Vypořádat se jenom s tím faktem, že jsem zraněná bylo poměrně těžké. Jsem ale ráda, že jsem se mohla i přesto účastnit MS v Gruzii jako členka realizačního týmu a na závod jsem koukala zase z jiného úhlu,“ líčila Šamánková. Jak uplynulou zimu hodnotí ona, její reprezentační parťáci a trenér?


Jak jsi spokojená/ý s uplynulou sezónu? Cítíš opět posun oproti předchozím sezónám?

 

Dorka: Určitě posun oproti předchozím sezónám jsem zaznamenala. Jak v jízdě, tak ve skocích. Sezóna pro mě byla kvůli zranění kratší, ale alespoň z části jsem si splnila cíle.

 

Marek: Se sezónou jsem spokojený, posunul jsem se i v lyžování a bylo to vidět na výsledcích. Hodně jsem se ale trápil s nemocemi.

 

Eliška: Určitý posun v hlavě jsem zaznamenala, protože pro mě byla tahle sezóna dost náročná. Například první lyžování bylo těžké, protože jsem byla nadšená, ale zároveň mě bolelo koleno a bála jsem se, že se mi něco zase stane. Časem se to zlepšovalo. Postupovala jsem po malých krůčcích a to byl určitě dobrý tah.

 

Trenér Vojtěch Bínek: Kluci Marek s Matyášem začali zajíždět finále na EP pravidelně, a od bedny je párkrát dělilo fakt málo. Když to srovnám s minulým rokem, tak můžu říct jen to, že jsem vděčný, protože tam ten posun opravdu vidím. Každým rokem mám pocit, že doháníme elitu. Ještě nekopeme stejnou ligu, ale okresní přebor už je opravdu za námi.

 

Jaký výsledek bys vypíchl/a ze všech závodů sezóny?

 

Dorka: Na okruhu Světového poháru nejspíše 25. místo z Idre, kde jsem dokázala předvést solidní jízdu. Závod Evropského poháru jsem bohužel kvůli zkouškovému období stihla jen v Jyväskylä, kde jsem skončila 5. a 7.

 

Marek: Nejspíš několik 5. míst na Evropském poháru.

 

Eliška: Závody pro mě byly tuhle sezónu obrovskou výzvou, protože jsem do nich vstupovala s minimálním tréninkem. Už jen možnost jet na MSJ mě těšila a konečný výsledek mě rozhodně motivoval do další sezóny.

 

Vojtěch: 4., 5. a 6. místa kluků na EP jsou pro mě ty výsledkové highlighty. A pak je tu stejná radost z ostatních sportovců, co mám v týmu, kteří dřou jak koně, aby se dostali ještě výš, a baví je to.

 

Co tě nyní čeká před startem nové sezóny? Máš už plány do přípravy na novou sezónu?

 

Dorka: Mě čeká rehabilitace a kondiční tréninky. Uvidím, kdy se budu moci postavit opět na lyže.

 

Marek: Teď se primárně soustředím na maturitu, ale poté začne kondiční příprava. Vypadá to, že bychom mohli trénovat i na sněhu.

 

Eliška: V květnu začíná kondiční příprava, na kterou plynule navazuje trénink skoků do vody, na který se obzvlášť těším, protože jsem musela rok vynechat. Také plánuji jet s celým týmem lyžovat do haly v Litvě.

 

Vojtěch: Rehabky a regenerace už jsou pomalu za námi. Teď už nás čeká kondice a lyžování, kondice a lyžování, kondice a lyžování. A do toho skoky. Jednoduchý plán.

 

S jakými cíli předběžně půjdeš do nové sezóny?

 

Marek: Do nové sezóny bych si chtěl vyskákat skoky s větší obtížností.

 

Eliška: Řekla bych, že nemám cíle ve výsledcích, ale chtěla bych se zase při trénincích a závodech cítit dobře. Jak po psychické, tak i fyzické stránce. Plánuji v létě pořádně zamakat, tak snad to bude stát za to.

 

Vojtěch: Dostat se do povědomí na SP v té nejvyšší lize. K tomu dostat další mladé k předním příčkám na EP.Pomoc Ukrajině