Vyhlášení Českého poháru skicrossu

Vyhlášení Českého poháru skicrossu

6 min 54 s

Ve Velkém Meziříčí proběhlo 30. dubna vyhlášení ČP skicrossu z uplynulé sezóny. Vyhlašovalo se celkem 35 závodníků v 6 kategoriích.


Mužskou kategorii opanoval před Jakubem Lomským Josef Petřek, bronzovou pozici bral Jakub Pivnička, který stejně jako jeho dva kolegové prokázal, že i mezi chlapci má český juniorský skicross nadějné vyhlídky.

 

Ženskou kategorii ovládla Zuzana Hnyková, hned v závěsu za ní se umístila Diana Cholenská, která se letos podívala i na dospělé Mistrovství světa v Gruzii. Třetí místo brala Ivana Česáková.

 

Juniorská kategorie opisovala pořadí z mužské kategorii, tzn. opanovali ji ve stejném pořadí Petřek, Lomský a Pivnička. Juniorkám vládla Zuzana Hnyková následovaná Ivanou Česákovou a Dianou Cholenskou.

 

VYJÁDŘENÍ ZÁVODNÍKŮ

Zuzana Hnyková:

Začátek letošní sezóny nebyl úplně vydařený, kdyby mi někdo řekl, jak to nakonec dopadne, nevěřila bych mu. S novou sezónou sice nepřišly žádné velké změny ve vybavení ani v ničem dalším, ale i tak jsem se hodně hledala. Potřebovala jsem získat jistotu ve své jízdě a hlavně více síly v přímých kontaktech v rozjížďce. Tento cíl bohužel ani se závěrem sezony nebyl dosažen, ale při pohledu na konečný výsledek mám pocit, že snad jdu  správným směrem. Jsem opravdu ráda za celkové umístění, na první místo v celkovém hodnocení Českého poháru jsem si určitě nemyslela. A co do další sezony? Doufám, že se mi podaří hodně posunout v technice jízdy a uvidíme, co to přinese.

Josef Petřek:

Začátek sezóny nezačal úplně nejlépe, ale postupně se sezóna vyvíjela k lepšímu až se mi podařilo završit sezónu tím že jsem vyhrál mistrovství české republiky a to jak v mužích tak i v juniorech a za to jsem strašně rád a vděčný všem co se na mém úspěchu podíleli, třešničkou na dortu je vítěztví v seriálu českého poháru, a to zase v obou kategoriích, a budu se snažit abych tohle prvenství obhájil i v dalších sezonách.

Jakub Lomský:

Před sezónou jsem si dal určité cíle, v nichž bylo i vyhrát Český pohár a MČR. Bohužel se mi nepovedlo ani jedno a panuje s tím poměrné zklamání. Na druhou stránku je i místo druhé krásné jak v juniorech, tak v dospělých. 

Byl jsem překvapen, jaká konkurence a účast zahraničních jezdců tenhle rok byla na závodech v Česku, ačkoli se jely jenom dva závody. Doufám, že příští rok bude přát sníh a závodů se uspořádá víc.

Diana Cholenská:

Z důvodu zdravotních problémů jsem nebyla schopna se zúčastnit všech závodů ČP, a proto jsem nabrala ztrátu v celkovém hodnocení. Jsem ráda, že se mi na konci sezóny podařilo vrátit v plné síle a zajistit si aspoň celkové 2. místo v ženské kategorii.

 

TOP 3 všech kategorií:

Muži:

1. Josef Petřek

2. Jakub Lomský

3. Jakub Pivnička

 

Ženy:

1. Zuzana Hnyková

2. Diana Cholenská

3. Ivana Česáková

 

Junioři:

1. Josef Petřek

2. Jakub Lomský

3. Jakub Pivnička

 

Juniorky:

1. Zuzana Hnyková

2. Ivana Česáková

3. Diana Cholenská

 

Kluci U16:

1. Šimon Macalík

2. Jakub Matoušek

3. Maxmilian Rüster

 

Holky U16:

1. Nela Apolínová

2. Lucie Krausová

3. Viktorie Fenyková

 

Kluci U14:

1. jakub Správka

2. Šimon Trešňák

3. Jaroslav Beran

 

Holky U14:

1. Eliška Soukupová

2. Eliška Dobrovská

3. Michaela Tomešová

 

Kluci U12:

1. Václav Správka

2. Jakub Roušal

3. Jakub Korellus

 

Holky U12:

1. Tereza Lahodová

2. Denisa Dušková

3. Sofie VladařováPomoc Ukrajině