Vojtěch Břeský si ve slopestylu Světového poháru dojel pro 25. místo

Vojtěch Břeský si ve slopestylu Světového poháru dojel pro 25. místo

3 min 24 s

Vojtěch Břeský si dojel pro svůj nejlepší slopestylový výsledek kariéry. Talentovaný český freeskier obsadil na Světovém poháru ve švýcarské Silvaplaně 25. místo.


Osmnáctiletá naděje českého akrobatického lyžování se mezi světovou elitou teprve rozkoukává. V závodu Světového poháru Břeský startoval počtvrté v kariéře, přitom teprve podruhé ve slopestylu. Premiéru si odbyl na Stubaii, kde bral 54. příčku. Další dva starty si připsal v Big Airu, ve kterém je jeho maximem 24. místo z Milána z roku 2017. A teď si dojel také pro svůj nejlepší výsledek ve slopestylu.

Ve švýcarské Silvaplaně si v obrovské konkurenci těch nejlepších závodníků světa vedl český závodník skvěle. V kvalifikaci na závod mu nejprve první jízda i vlivem nervozity příliš nevyšla, druhý pokus byl z jeho strany ale mnohem povedenější a na konto vyfasoval 57,66 bodu. Na postup do finále to sice nestačilo, díky hodnocení si ale vysloužil pěkné celkové 25. místo.

„Byl jsem trochu nesvůj z počasí, které panovalo, když jsme přijeli nahoru a měl začít trénink. Nakonec se trénink tak o dvě hodiny odložil a venku se udělala poměrně dobrá viditelnost. V tréninku jsme měli čtyři jízdy a v kvalifikaci potom dvě, z toho lepší se počítala,“ popisoval Břeský. „První jízda se mi nepovedla. Byl jsem moc nervózní a pořádně jsem se nesoustředil. Druhá jízda mi klapla, nebyla úplně nejlíp odjetá, ale i tak z toho mám radost. Celkově mě závod bavil, trať nebyla nějak těžká a i přesto, že nám počasí nepřálo, jsem si to užil,“ hodnotil český reprezentant.Pomoc Ukrajině