Velké Karlovice hostily FIS závody skicrossařů

Velké Karlovice hostily FIS závody skicrossařů

3 min 37 s

Velké Karlovice o víkendu přivítaly závody juniorů a FIS ve skicrossu. Domácí závodníci byli v areálu Jezerné v konkurenci šesti států vidět hodně vysoko. Celkem posbírali devět medailí.


Prodloužený víkend ve Velkých Karlovicích odstartoval pátečními závody juniorů. V kategorii chlapců se z vítězství radoval Jakub Lomský před slovenskou dvojicí Jakub Valek na stříbrné a Ján Sanitrar na bronzové příčce. V závodě dívek se na stupních vítězů poskládaly první Diana Cholenská, druhá Barbora Fischer a třetí Anna Kayla Lozáková.

Poté už program patřil seniorským závodníkům. Sobotní závod opanoval Jiří Čech, na bednu dojel i další domácí jezdec Karel Lank, jenž skončil třetí. Mezi českou dvojici se vmáčkl pouze Liam Michael z Austrálie. I mezi dospělými si pro další medaili dojela Cholenská, jež brala druhé místo před bronzovou Klárou Kašparovou. Zvítězila Japonka Sachi Hirakawaová.

V neděli se opět na stupně vítězů probojoval Lank, který zopakoval bronz ze soboty. Vyhrál Koppany Pap z Maďarska před Michaelem. Jiřímu Čechovi naopak bedna těsně unikla a dojel čtvrtý. Mezi ženami si pro druhý bronz ve dvou závodech dojela Klára Kašparová za dvojicí japonských reprezentantek. Vítězka prvního závodu Hirakawaová se tentokrát musela spokojit se stříbrem za svou krajankou Yukou Nagoshiaovou.

„V aktuální době je pořádání jakýchkoliv závodů velmi složité, o to víc nás těší, že jsme dostali možnost skicrossový víkend ve Velkých Karlovicích vůbec uspořádat, a že vše dopadlo na výbornou. Rádi bychom tímto poděkovali celému týmu organizátorů, majiteli areálu Jizerné, Svazu lyžařů ČR a Národní sportovní agentuře, bez nichž bychom výjimku pro pořádání nedostali,“ uvedl technický delegát David Jindra.Pomoc Ukrajině