V prvním závodě v Idre Fjäll bere Nikol Kučerová jedenácté místo

V prvním závodě v Idre Fjäll bere Nikol Kučerová jedenácté místo

3 min 9 s

Nikol Kučerová si dojela pro druhý nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka v úvodním závodu podniku Světového poháru ve švédském Idre Fjäll obsadila jedenácté místo. Hned v neděli dvaatřicetiletou reprezentantku čeká druhý závod.


Nikol Kučerová zamířila do švédského dějiště rovnou z kanadské Nakisky, která hostila seriál Světového poháru skicrossařů minulý víkend. V Idre Fjäll byly na programu v pátek rovnou dvě kvalifikace na sobotní a nedělní závod. V první kvalifikaci Kučerová zaznamenala desátý nejrychlejší čas, v té druhé skončila čtrnáctá.

V sobotním závodě se česká reprezentantka představila až v poslední čtvrtfinálové rozjížďce. Na prvním mezičase figurovala na čtvrtém místě, pak se dostala přes Rusku Marii Dobrovovou, na postupovou druhou příčku se však dotáhnout nedokázala. Ve své rozjížďce tak skončila třetí a celkově obsadila jedenáctou příčku.

Ta je pro Kučerovou druhým nejlepším výsledkem v dosavadní sezoně. Lépe se dvaatřicetileté závodnici dařilo jen v italském Innichenu, kde těsně před Vánoci vybojovala sedmé místo.

I ve Švédsku dominovala naprostá suverénka aktuálního ročníku Světového poháru domácí Sandra Näslundová, která ovládla už osmý individuální závod v probíhající sezoně. Mezi muži si prvenství připsal Švýcar Ryan Regez.

Podnik Světového poháru v Idre Fjäll pokračuje v neděli druhým individuálním závodem, na startu opět nebude chybět Nikol Kučerová.

Foto: FIS Pomoc Ukrajině