Úspěšný víkend zakončila Nikol Kučerová šestým místem

Úspěšný víkend zakončila Nikol Kučerová šestým místem

4 min 54 s

Nikol Kučerová prožila parádní skicrossový víkend. Česká závodnice v ruském středisku Sunny Valley nejprve v sobotu skončila osmá, v neděli pak své umístění ještě o dvě příčky vylepšila a brala šestou pozici.


V sobotu i v neděli se Kučerová vyřazovacími jízdami probojovala do malého finále. Zatímco v sobotu v něm dojela na posledním čtvrtém místě a obsadila celkově osmou příčku, v neděli už v málem finále nestačila pouze na jednu konkurentku. Do cíle dojela druhá za Rakušankou Andreou Limbacherouvou a brala celkové šesté místo.

Vyrovnala tak své dosavadní maximum v sezoně. Šestá skončila už v polovině prosince v italském Innichenu. „Jsem spokojená, ale mrzí mě, že jsem nedala velký finále, protože jsem na to měla. Zkoušela jsem dávat rychlý stopy. V semíčku jsem si hlídala jednu holku a zleva přijela druhá. Vystrčila mě tam. Jinak dobrý, asi dobře lyžuju, chválí mě, takže jsem spokojená," uvedla Kučerová.

Za dobrými výsledky z posledního doby stojí podle trenéra Zdeňka Šafáře předolympijská příprava, kterou Kučerová absolvovala v Japonsku. "Příprava proběhla za podpory olympijského výboru, Dukly a partnerů. Konečně se ukazuje, co všechno jsme nadřeli. Teď se to prodává a škoda, že to o kousíček nevyšlo na olympiádě," řekl trenér.

"Celá příprava směřovala k olympijským hrám, přizpůsobili jsme tomu i program Světového poháru.  Vynechali jsme poslední SP v Kanadě a místo toho započali celý komplex přípravných kempů.  Začal tréninkem a pro Nikol modelovým závodem na Dolní Moravě, pokračoval v Naganu a vrcholem byly ZOH. To, že byla velmi dobře připravena, potvrzuje i na dalších závodech SP, což nás jako disciplínu samozřejmě těší," dodal sportovní ředitel akrobatického lyžování Vladimír Augusta.  

Další vítězství v Sunny Valley slavila švédská závodnice Sandra Näslundová, která si s předstihem zajistila zisk křišťálového glóbu za triumf v celkovém hodnocení Světového poháru. Mezi muži byl nejrychlejší Kevin Drury z Kanady.

Sezona Světového poháru skicrossařů vyvrcholí v sobotu 17. března. Do té doby si chce Nikol Kučerová především odpočinout po náročném programu. „Už se těším na týden volna, protože už je to pro všechny dost náročné. Jsme měsíc na cestách a potřebuju si oddechnout,“ řekla česká závodnice.Pomoc Ukrajině