Úspěšný den skicrossařů na MS! Paulus s Kučerovou si vyjeli 6. místo

Úspěšný den skicrossařů na MS! Paulus s Kučerovou si vyjeli 6. místo

4 min 59 s

Po řadě odkladů kvůli nepřízni počasí na mistrovství světa v gruzínském Bakuriani došlo nakonec i na finále skicrossu s českou účastí díky Nikol Kučerové. Ta ale během nedělního programu zasáhla také do týmového závodu s Danielem Paulusem.


Ani několik odkladů závodů skicrossu kvůli silnému větru nerozhodilo českou dvojici v cestě za skvělým umístěním v závodě týmů, ve kterém původně Kučerová s Paulusem ani neměli startovat.

 

Poslední týdny jako na houpačce. Paulus ještě na místě v Bakuriani doléčoval zraněný kotník, Kučerová pro změnu přijela do místa konání mistrovství světa v Gruzii s nemocí, která ji první den tréninku ani nepustila z postele.

 

Kučerová hned ráno vstoupila do finále ženské části skicrossu, ve kterém ale bohužel nestačila na dvě olympijské medailistky a dojela na 3. místě své rozjížďky, které znamenalo konečné 12. místo.

 

Ještě den před finále to navíc vypadalo, že český tým nebude moci ani zasáhnout do týmového závodu, kde byl jako první pod čarou. Nakonec ale byli čeští zástupci vpuštěni na trať do předjízdy týmovky, ve které nakonec mohli útočit i na medaili.

 

„Týmovka mě moc bavila, ale moc mě mrzí, že jsem v semifinále udělala před koncem chybu, Francouzku jsem skoro měla. Mohli jsme jet i velké finále,“ litovala i přes skvělý výsledek po závodech Kučerová.

 

Týmový závod byl pro oba skvělým ozvláštněním běžných individuálních závodů, které jsou u obou českých zástupců prioritní.

 

„Pro mě je to zase trochu jiná motivace. Na jednu stranu jsem byla trochu víc v klidu, ale ta chyba mě pak mrzí o to víc, protože jsem to pokazila i Danovi.“

 

Pro Pauluse může být 6. místo skvělým zadostiučiněním za poslední týdny, které si vytrpěl s nepříjemným zraněním. „Moc jsem toho tady neodjel tím, že jsem nepostoupil z kvalifikace individuálního závodu, ale od relativně špatné jízdy na začátku se mi dařilo zlepšovat,“ popisoval český skicrossař.

 

„Jsou o to větší emoce v cíli, protože člověk všechny ty emoce neprožívá sám. Jak sleduju i tu obrazovku a raduju se z toho, jak se Nikol daří, to jsou skvělé pocity,“ netajil napětí během závodů Paulus.

 

„Je dobré mít takového parťáka,“ dodala s úsměvem na tváři Kučerová.Pomoc Ukrajině