Trenér Kalenský před kvalifikací Big Airu: Štěpánovi věříme na slušný výsledek

Trenér Kalenský před kvalifikací Big Airu: Štěpánovi věříme na slušný výsledek

4 min 28 s

Poslední český zástupce akrobatického lyžování Štěpán Hudeček má před sebou o víkendu na MS v Bakuriani svoji oblíbenou disciplínu Big Air. Mladý freeskier už v Gruzii absolvoval pod vedením trenéra Josefa Kalenského Slopestyle, ten se ale Hudečkovi příliš nevyvedl.


„Bylo to asi hlavně kvůli tréninku, který jsme prakticky neměli. Ten byl v plánu na 3 dny, ale bylo špatné počasí, kvůli kterému se posouvala i celá kvalifikace,“ připomínal Kalenský náročné podmínky v Bakuriani.

 

Hudeček ale nemusí smutnit. Stále teprve 19 letý český talent je na MS poprvé v životě a sbírá cenné zkušenosti, které se můžou ukázat jako klíčové do dalších let, i co se týká mentální odolnosti vzhledem k neustálým termínovým přesunům závodů.

 

„Štěpán to nezvládl možná i psychicky. Je poprvé na MS, úplně se mu nedařilo v tréninku, svou roli kvůli tomu určitě zahrála i psychika.“

 

Český freeskier přitom do slopestylu neodstartoval vůbec špatně a po úvodní sekci měl našlápnuto k dobrému výsledku. „V první jízdě měl dobré zábradlí, tam se mu podařilo odjet super triky. Na prvním skoku ale bohužel spadnul,“ komentoval Hudečkovy jízdy Kalenský.

 

Do oblíbeného Big Airu má ale Hudeček v rukávu trik, se kterým se nepochybně může prát nejenom o postup do finále, ale o velmi dobré umístění i v samotném závěrečném vystoupení. Velký otazník stále ovšem visí nad počasím, jehož předpověď na závěr MS nevypadá v Bakuriani znovu vůbec dobře.

 

„Během volných dnů jsme dopřávali Štěpánovi klid. Chodí se protáhnout do posilovny nebo na kolo, měli jsme hovor i s naší sportovní psycholožkou.

 

A s čím půjde český freeskier do Big Airu? „Štěpán má svůj parádní skok doublecork 1800, který jsme trénovali ještě před odjezdem do Bakuriani, a skočil ho osmkrát za sebou, takže s tímhle trikem chceme do kvalifikace určitě jít,“ odkrýval karty před kvalifikací Big Airu trenér Josef Kalenský.„Věřím, že šance na slušný výsledek tam je,“ přidával závěrem.Pomoc Ukrajině