TOP 10 pro Nikol Kučerovou! V Innichenu bere sedmé místo a nejlepší výsledek sezony

TOP 10 pro Nikol Kučerovou! V Innichenu bere sedmé místo a nejlepší výsledek sezony

5 min 50 s

Nikol Kučerová se poprvé v sezoně probojovala do nejlepší desítky Světového poháru. Na podniku elitního seriálu skicrossařů v italském Innichenu obsadila v malém finále třetí místo a celkově v závodě skončila sedmá.


Poslední podnik Světového poháru v tomto kalendářním roce přinesl Nikol Kučerové suverénně největší důvod k radosti v aktuální sezoně. Česká skicrossařka v sobotu obsadila desátou a čtrnáctou příčku v kvalifikacích, v nedělním závodě si dojela pro třináctou pozici a v pondělí si ještě o šest míst polepšila.

„Byl to super závod, moc mě to bavilo,“ popisovala po závodě Kučerová, která po pádu v tréninku musela minulý týden vynechat Světový pohár ve švýcarské Arose. V Innichenu si to ale vynahradila, i když se ještě necítila být zcela fit. „Jsem tak naražená a bolavá, že sedmé místo beru všema deseti. Doufám, že po novém roce na to dokážu navázat a bude to ještě lepší,“ dodala dvaatřicetiletá závodnice.  

Ve čtvrtfinále byla Kučerová po startu na poslední čtvrté pozici, pak ale předvedla skvělou stíhací jízdu. Ještě před prvním mezičasem se dostala na třetí místo před Italku Lucrezii Fantelliovou. Pak dotírala na druhou postupovou pozici, kterou dlouho držela Francouzka Alizee Baronová. Ta první dva útoky české reprezentantky ještě odrazila, pak ale Kučerová skvělým manévrem přeci jen přes Baronovou pronikla a za vítěznou Brittany Phelanovou z Kanady si dojela pro první postup do semifinále v aktuální sezoně.

Také v semifinále odstartovala Kučerová jako poslední, tentokrát se jí však dopředu před soupeřky prodrat nepodařilo a ze čtvrtého místa putovala do malého finále. V něm se těsně po startu opět pohybovala na čtvrtém místě, ještě v horní pasáži však upadla Francouzka Jade Grillet Aubertová. Kučerová tedy šla na třetí místo, při vyhnutí Grillet Aubertové ale musela zpomalit a vedoucí dvojici Kanaďanek Courtney Hoffosovou a Brittany Phelanovou už dohnat nestačila. V malém finále tedy obsadila třetí místo a celkově v závodě skončila sedmá.

„Úplně se mi tady nedařily starty, i proto jsem včera nepostoupila ze čtvrtfinále. Dnes bylo o něco lepší, ale jsem hlavně ráda, že se mi podařilo holky předjet, protože tady není úplně těžká trať a každý si dokáže hlídat svoji stopu,“ popisovala Kučerová. „V semifinále jsem byla na soupeřky dole asi maličko hodná, možná jsem mohla být trošku ostřejší. Ale za výsledek jsem hrozně ráda po tom trápení, které jsem prožívala celý prosinec,“ dodala.

Velké finále opět ovládla suverénka sezony Sandra Näslundová ze Švédska před Švýcarkou Fanny Smithovou a Kanaďankou Marielle Thompsonovou. Závod mužů vyhrál Francouz Bastien Midol před švýcarskou dvojicí Ryan Regez, Tobias Baur.     

Foto: FISPomoc Ukrajině