TOP 10 a sezonní maximum pro Nikol Kučerovou! Na Světovém poháru Gruzii vybojovala 7. místo

TOP 10 a sezonní maximum pro Nikol Kučerovou! Na Světovém poháru Gruzii vybojovala 7. místo

6 min 28 s

Nikol Kučerová si dojela pro nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka na Světovém poháru v gruzínském Bakuriani pronikla do malého finále a bere sedmou příčku. V aktuálním ročníku nejprestižnějšího seriálu tak podruhé pronikla do nejlepší desítky, poprvé se jí to povedlo na konci ledna ve švédském Idre Fjäll.


„Ze sedmého místa mám radost. Samozřejmě to nebylo úplně bez vady, pár chybiček jsem udělala, což mě mrzí. Třeba semifinále nebylo z mé strany rozhodně ideální. Ale i tak jsem s výsledkem moc spokojená. Je fajn, že se mi podařilo zase probojovat do nejlepší desítky,“ řekla Kučerová.

Do závodu postoupila jednatřicetiletá reprezentantka devátým místem v kvalifikaci a ve čtvrtfinále ji doplnila druhá česká závodnice Diana Cholenská, jež postoupila z patnáctého místa. Zkušenější z reprezentačního dua se představila hned v první rozjížďce, sedmnáctiletá talentovaná juniorka pak ve čtvrtém heatu.

Kučerová ve čtvrtfinále skvěle odstartovala a zařadila se v úvodu po bok největší skicrossařské hvězdy Fanny Smithové ze Švýcarska. Pak se posunula za ní a po celou trať si hlídala postupové druhé místo. V závěru musela ještě odrazit ze třetího místa dotírající Francouzku Jade Grillet Aubertovou a v napínavém finiši si dojela pro vstupenku do semifinále. Cholenská ve čtvrté rozjížďce zhruba v polovině trati upadla, cesta závodem pro ni tak skončila.

Také v semifinále Kučerová velmi dobře odstartovala a vydobyla si dobrou pozici na třetím místě těsně za vedoucím duem Fanny Smithové s Kanaďankou Marielle Thompsonovou. Ve spodní pasáži trati česká reprezentantka bojovala o druhé místo, těsně před cílem se ale naopak ještě o jedno místo propadla, dojela čtvrtá a putovala do malého finále. V něm figurovala Kučerová na čtvrtém místě, ale také díky pádu Tiany Gairnsové z Kanady dojela třetí a obsadila celkové sedmé místo.

„V semifinále jsem chtěla zaútočit na druhé místo, ale nebylo tam moc prostoru. Navíc v tu chvíli se sekla lyže Kanaďance Gairnsové, nabourala do mě a málem jsme se obě rozbily. V cíli se mi pak omlouvala, ale nezazlívám jí to, takový prostě náš sport je,“ popisovala Kučerová.

Po fantastické stíhací jízdě ve finále brala další vítězství ve Světovém poháru Fanny Smithová před Sandrou Näslundovou ze Švédska a Marielle Berger Sabbatelovou z Francie. Mezi muži kraloval Němec Florian Wilmsmann, pro druhé místo si dojel Švéd David Mobärg a třetí skončil Kanaďan Jared Schmidt.

V gruzínském Bakuriani se Světový pohár skicrossařů představil vůbec poprvé v historii. „Je to tady nádherné. Parádní hory, takový specifický sníh, kvalitní areály. Jen je škoda, že stejně jako u nás jsou tady všechny vleky zavřené, mohli jsme tedy využívat pouze jednu sjezdovku. Ale všichni jsou tady strašně milí, dostáváme ten nejlepší servis. Organizátoři dělají maximum pro to, aby tady závody Světového poháru mohli pořádat co nejčastěji,“ řekla česká závodnice. Už příští týden stejné dějiště přivítá také elitní seriál snowboardcrossařů.

Foto: FISPomoc Ukrajině