Tečku za skicrossovou sezonou obstaral Český pohár a MČR na Plešivci

Tečku za skicrossovou sezonou obstaral Český pohár a MČR na Plešivci

3 min 22 s

V uplynulém víkendu proběhly ve Skiareálu Plešivec za podpory Karlovarského kraje poslední závody Českého poháru a zároveň mistrovství České republiky ve skicrossu. Počasí přálo a sněhové podmínky byly stále skvělé, takže finále se rozhodně vydařilo.


V sobotu byl na programu závod Dynastar českého poháru a v neděli se jelo o mistry republiky. V nejprestižnějších kategoriích FIS muži a ženy se mistry republiky stali Karel Lang a Nikol Kučerová. Nezávodilo se však pouze mezi dospělými, ale mistrovské tituly se udělovaly i mezi juniory, žáky a v kategorii hobby jezdců. 

Nedělním závodem bylo zároveň rozhodnuto o celkovém pořadí Dynastar českého poháru ve skicrossu. Mezi ženami zvítězila Jitka Dulajová a mužské pořadí celkově ovládl Radim Palán. Nově se i za celou sezonu vyhlašovaly kategorie Talent skicrossu a naděje skicrossu, které vybrali pořadatelé na základě výkonů a výsledků za celou uplynulou sezónu. Talenty byli zvoleni Kateřina Neumanová a Josef Petřek a jako naděje byli vybráni Petr Faltus a Jakub Matoušek. Všichni výše jmenovaní obdrželi jako cenu lyže Dynastar. 

Kompletní výsledky českého poháru a mistrovství České republiky naleznete na stránkách skicross.cz, kde je i bohatá fotogalerie. 

Celý skicrossový tým děkuje všem závodníkům, sponzorům, dobrovolníkům, trenérům a ostatním za účast i pomoc na všech závodech českého poháru v letošní sezóně. Nyní už se těšíme na letní přípravu, kondiční i lyžařské kempy a pochopitelně i na příští sezónu nejen na českých pohárech ve skicrossu. Pomoc Ukrajině