Tanvaldský Špičák hostil FIS mistrovství ČR

Tanvaldský Špičák hostil FIS mistrovství ČR

4 min 2 s

V sobotu 11. března se na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách dojelo FIS Mistrovství ČR v jízdě v boulích. V neděli pak na domácí šampionát navázal 3. podnik FIS Českého poháru.


Sobota byla ve znamení velkého větru, který přesahovat 100 km/h, kvůli čemuž nebyly v provozu žádné z

lanovek.

 

„Byli jsme rádi, že byla trať zmrzlá a nikam neodlétla. Museli jsme čekat na zklidnění počasí, které naštěstí přišlo kolem poledne a mohli jsme tak spustit Mistrovství ČR. Trať byla ale velice vyfoukaná a ledová. Závodníci se s tratí na černé sjezdovce prali statečně a zvládli jsme vše odjet bez omezení,” přibližoval náročné podmínky Daniel Honzig, sportovní ředitel akrobatického lyžování.

 

„Do neděle se počasí naštěstí uklidnilo. Odjel se třetí FIS Český pohár, vše proběhlo dle plánu. Na místě byl celý reprezentační tým, a tak i poměrně velké množství diváků mohlo vidět zajímavé skoky a rychlé agresivní jízdy od našich nejlepších závodníků,“ liboval si Honzig nad průběhem nedělních závodů.

 

Mezi muži ovládl MČR reprezentant Marek Gajdečka následován juniorskými reprezentanty Matyášem Kroupou a Filipem Zvaleným, mezi ženami brala zlato po dlouhém zranění reprezentantka Eliška Coufalová.

 

Český pohár byl v režii nadějných juniorů Jana Rubáčka, Matyáše Kroupy a Víta Zvaleného, který triumfoval po třetím místu mezi muži v juniorské kategorii. Marek Gajdečka a Eliška Coufalová totiž odjeli po sobotním závodě na přípravný kemp na Mistrovství světa juniorů do italského Valmalenca.

 


 

TOP 3 všech kategorií MČR:

 

Muži:

1.     Marek Gajdečka

2.     Matyáš Kroupa

3.     Filip Zvalený

 

Ženy:

1.     Eliška Coufalová

2.     Zuzana Tlapáková

3.     Klára Gajdečková

 

Junioři:

1.     Vít Zvalený

2.     Šimon Kroupa

3.     Filip Dostal

 

Juniorky:

1.     Barbora Kulhánková

 

TOP 3 všech kategorií Českého poháru:

 

Muži:

1.     Jan Rubáček

2.     Matyáš Kroupa

3.     Vít Zvalený

 

Ženy:

1.     Klára Gajdečková

2.     Viktorie Dušková

 

Junioři:

1.     Vít Zvalený

2.     Šimon Kroupa

3.     Jakub Dressler

 

Juniorky: 

1.     Barbora KulhánkováPomoc Ukrajině