Stříbro! Skicrossařka Diana Cholenská na MSJ vybojovala už pátou českou medaili

Stříbro! Skicrossařka Diana Cholenská na MSJ vybojovala už pátou českou medaili

6 min 25 s

Česká republika může slavit už pátý cenný kov na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v ruském Krasnojarsku. Postarala se o něj skicrossařka Diana Cholenská, která si v individuálním závodě dojela pro stříbro. „Jsem nadšená, znamená to pro mě vážně strašně moc. Úspěch na mistrovství světa juniorů pro mě byl jasný cíl sezony, ten jsem si splnila, takže jsem moc spokojená,“ radovala se.


Sedmnáctiletá Diana Cholenská vybojovala už druhé stříbro z vrcholné mezinárodní soutěže. Před rokem slavila druhé místo na zimních olympijských hrách mládeže, stejný výsledek zopakovala také nyní na juniorském šampionátu v Krasnojarsku.

Cestu za další světovou medailí Cholenská zahájila přesvědčivým výkonem v kvalifikaci, ze které postoupila třetím místem. Ve čtvrtfinále svou rozjížďku vyhrála, v semifinále obsadila druhé postupové místo za domácí závodnicí Daryou Melchakovovou. V závěrečném velkém finále musela česká závodnice dohánět ztrátu po nevydařeném startu, ale ve výsledku nestačila opět pouze na Rusku Melchakovovou, naopak za sebou nechala další domácí závodnici Polinu Ryabovovou i Švýcarku Saskju Lackovou, a v cíli se tak mohla radovat ze stříbra.

„Už kvalifikace se mi povedla skvěle, popravdě jsem ani nečekala, že budu takhle vepředu. Hned ve čtvrtfinále jsem měla strkanici se Švýcarkou, ale zvládla jsem to a dojela první. V druhé rozjížďce jsem pokazila start, takže jsem jela na třetím místě, ale povedlo se mi předjet Rusku přede mnou a postoupit z druhého místa. Ve finále byl můj start úplně nejhorší, ale strašně dobře mi jely lyže. Jela jsem na čtvrtém místě, ale v každé zatáčce jsem byla blíž a blíž holkám přede mnou. Tři zatáčky od konce tam dvě závodnice měly strkanici, já jsem je tam předjela a dojela jsem druhá do cíle,“ popisovala průběh závodu Cholenská, pro kterou byl juniorský šampionát jasným vrcholem celé sezony.

„Jsem nadšená, znamená to pro mě vážně strašně moc. Musím strašně poděkovat klukům z týmu Tomkovi a Matymu, starali se tady o mě, udělali první poslední. Výsledkově doposud sezona nebyla moc povedená, měla jsem hodně pádů, které mi na psychice zrovna nedodaly. Ale tohle mi to všechno dokonale vynahradilo. Úspěch na mistrovství světa juniorů pro mě byl jasný cíl sezony, ten jsem si splnila, takže jsem moc spokojená,“ uvedla sedmnáctiletá reprezentantka.

Cholenská byla jedinou českou zástupkyní na startu juniorek, mezi juniory se představila hned čtveřice českých skicrossařů. Jakub Lomský, Josef Petřek, Matěj Raška a Tadeáš Raška se umístili ve třetí desítce.

Česká výprava na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Krasnojarsku má tak na kontě už pět cenných kovů. Před stříbrem Cholenské se o dvě zlaté medaile postaral freeskier Matěj Švancer ve slopestyle a Big Airu, zlato vybojovala také snowboardcrossařka Sára Strnadová, která společně s parťákem Bruno Tatarkem přidala i bronz ze smíšeného týmového závodu.

Program juniorského šampionátu v sibiřském středisku uzavřou v sobotu týmové závody skicrossařů a alpských snowboardistů.Pomoc Ukrajině