×
Akrobatické lyžování
Freestyle lyžaři absolvovali kondiční soustředění na Klínech

09.07.2019

Po soustředění ve Špindlerově Mlýně čekal český reprezentační výběr ve freestyle lyžování kondiční kemp na Klínech u Litvínova. Na programu nabitého týdne byly dynamické cviky, opičí dráhy, sprinty do sjezdovky a výlety na kole.

Freestyloví  lyžaři odstartovali letní přípravu

Freestyloví lyžaři odstartovali letní přípravu

24.06.2019

Po individuální jarní přípravě strávené v posilovně a na kole se freestylisté sešli na prvním kondičním soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Vyhlášení výsledků a galavečer skicrossu na zámku ve Svijanech

16.04.2019

V krásném prostředí zámku ve Svijanech připravilo vedení disciplíny skicross společně s partnery vyhlášení závodní sezóny 2019.

Kousek od medaile. Patnáctiletý Švancer bere v Big Airu na MSJ čtvrté místo

13.04.2019

Matěj Švancer na mistrovství světa juniorů ve švédském Kläppenu znovu útočil na stupně vítězů. Patnáctiletému freestyle lyžaři v Big Airu nakonec medaile těsně unikla. Ze čtvrtého místa dělily velký český talent od bronzu necelé čtyři body.

Švancer bere ve slopestylu na MSJ sedmnácté místo

09.04.2019

Matěj Švancer byl po triumfech v Evropském poháru blízko dalšímu velkému úspěchu. Patnáctiletý český freeskier se na mistrovství světa juniorů ve švédském Kläppenu probojoval do finále slopestylu. V něm se mu ale podle představ nevydařila ani jedna ze dvou jízd a obsadil konečné sedmnácté místo.

VH ÚAL 2019

VH ÚAL 2019

31.03.2019

Valná hromada Úseku akrobatického lyžování SLČR proběhne dne 16. 4. 2019 v Brně. Podrobnosti naleznete v pozvánce v sekci dokumenty - VH ÚAL.

Skicrossařce Kašparové na MSJ těsně unikla medaile. V Reiteralmu skončila čtvrtá

28.03.2019

Klára Kašparová byla na juniorském mistrovství světa akrobatických lyžařů v rakouském Reiteralmu kousek od medaile. Česká skicrossová naděje v závodě pronikla až do finále, kde však kvůli pádu dojela čtvrtá. „Medaile mě určitě mrzí, na druhou stranu je to pro mě motivace získat ji na nějaké další velké akci,“ uvedla dvacetiletá reprezentantka.

Matěj Švancer ovládl poslední slopestyle sezony. Celkově bere v Evropském poháru stříbro

27.03.2019

Český freeskier Matěj Švancer vybojoval v závěrečném závodě Evropského poháru ve slopestylu v italském Livignu zlato. Teprve patnáctiletý závodník tak tím nejlepším způsobem ukončil povedenou sezonu, po níž v celkovém hodnocení druhého nejprestižnějšího seriálu obsadil parádní druhé místo.

Vojtěch Břeský ovládl slopestylový Evropský pohár v Jasné

20.03.2019

Vojtěch Břeský si na sklonku sezony dojel pro zatím životní výsledek. Český reprezentant ve freestyle lyžování ovládl závod Evropského poháru ve slopestylu ve slovenské Jasné.

Skicrossařka Kučerová vybojovala dvě stříbra na Evropském poháru v Gruzii

17.03.2019

Nikol Kučerová na sklonku sezony vybojovala dvě stříbrné medaile na Evropském poháru v gruzínském Gudauri. Elitní česká skicrossařka a sedmá závodnice z letošního mistrovství světa v Solitude v sobotu i v neděli shodně postoupila až do finále, kde vždy nestačila pouze na jednu konkurentku.

Boulař Daniel Honzig vybojoval bronz na Evropském poháru, dařilo se také juniorům

14.03.2019

Na Evropském poháru v boulích konaném 12. a 13. března ve francouzském Tignes se česká reprezentace představila zatím v nejsilnější sestavě. Ke kompletnímu juniorskému týmu se přidal i nejlepší český boulař Daniel Honzig, který vybojoval 3. a 6. místo. Mezi juniory byla s 6. a 7. místem nejlepší Klára Gajdečková.