Štěpán Hudeček přišel o zbytek sezony. Na závodě v Polsku si zlomil lýtkovou kost

Štěpán Hudeček přišel o zbytek sezony. Na závodě v Polsku si zlomil lýtkovou kost

3 min 42 s

Štěpán Hudeček si na Evropském poháru v Polsku zlomil lýkovou kost v oblasti kotníku. Český reprezentant ve freestyle lyžování už má za sebou operaci a aktuální sezona pro něj skončila.


Osmnáctiletý reprezentant a pátý muž v Big Airu z loňského juniorského mistrovství světa zranění utrpěl v polovině února při závodu Evropského poháru v polské Kotelnici. „Celý den nebyla moc rychlost, až najednou v druhé závodní jízdě začalo foukat do zad. Já dělal double cork 14 a přeletěl jsem skok až za poslední čáru. Dopadl jsem a zkroutila se mi noha do měkkého sněhu,“ popisuje Hudeček. „Pokusil jsem se zvednout, ale nešlo to. V tu chvíli jsem věděl, že to asi nebude nic dobrého,“ dodává.

Prostor dopadu opouštěl v doprovodu lékařů na nosítkách. Důkladnější vyšetření, které Hudeček absolvoval hned cestou z Polska v Ústí nad Orlicí, prokázalo zlomeninu lýtkové kosti v oblasti kotníku. Po konzultaci s lékařem Jaroslavem Větvičkou pak Hudeček v pátek podstoupil operaci ve Fakultní nemocnici v Motole. „Chtěl bych poděkovat panu doktorovi Větvičkovi i panu doktorovi Hanusovi, který mě v Motole operoval, měl jsem skvělý servis,“ říká Hudeček.

Klidový režim má nařízený minimálně do 7. března, kdy ho čeká další vyšetření, pak by pozvolna mohl začít s rehabilitací. Po přípravy na příští sezonu by se podle prvotních prognóz mohl plnohodnotně zapojit na přelomu léta a podzimu. „Rád bych začal rehabilitovat hned po tom, co mi sundají sádru. Jelikož není žádný problém s vazy, tak doufám že to půjde. Na lyže bych se chtěl postavit ještě na jaře, jen se tak zlehka svézt. Ale nechci nic uspěchat,“ říká Hudeček.Pomoc Ukrajině