Spokojenost, kluci jsou na sezonu připravení, hodnotí MSJ trenér Peč

Spokojenost, kluci jsou na sezonu připravení, hodnotí MSJ trenér Peč

3 min 17 s

Czech Freeski team ve složení závodníků Matěj Švancer a Štěpán Hudeček s trenérem Michalem Pečem vyrazil začátkem srpna na Nový Zéland, aby mohl trénovat na nadcházející sezonu, a především na juniorské mistrovství světa v disciplínách sloepstyle a Big Air.


„Po příletu na Zéland trvalo téměř týden, než jsme se aklimatizovali a srovnali s velkým časovým posunem. Podmínky pro trénink byli více než ideální a jsme tedy dobře připraveni na sezónu,“ hodnotí trenér Michal Peč. 

Na juniorském mistrovství světa byli čeští závodníci na startovní listině nejmladší, oběma je teprve 14 let. V disciplíně Big Air obsadil Matěj Švancer 26. místo a Štěpán Hudeček se zařadil hned příčku za svého týmového parťáka. „Bohužel kluci startovali v prvním heatu, kde byla velmi špatná viditelnost na rozdíl od toho druhého, takže jsme jeli opravdu na jistotu, aby nedošlo ke zbytečnému zranění,“ popisuje kouč. 

V disciplíně slopestyle už měli podmínky všichni stejné. Trať byla obrovská a nesmírně technicky náročná na to, že se jednalo o závod juniorů. Švancer obsadil dvacáté místo a Hudeček čtyřiadvacátou příčku z celkem 44 startujících závodníků. „Vzhledem k nízkému věku, který kluci mají, a vzhledem k obrovské úrovni srovnatelné se Světovým pohárem, hodnotím juniorské mistrovství světa velmi kladně a další roky budou jen lepší a lepší. Byla to pro kluky určitě obrovská a cenná zkušenost,“ říká Peč.

 Kluci na Novém Zélandu stihli i natáčet, podívejte se na jejich videoblogy:Pomoc Ukrajině