Složení reprezentačních družstev v akrobatickém lyžování

Složení reprezentačních družstev v akrobatickém lyžování

3 min 31 s

Se stávajícími oporami v seniorských reprezentacích i mladými talenty vstupují výběry disciplín akrobatického lyžování do přípravy na nadcházející sezonu. V ní by se měli čeští zástupci opět představit v elitních závodech všech akrobatických disciplín – skicrossu, mogul skiing, slopestylu, big airu i akrobatických skoků.


Pod vedením polského trenérského dua se připravuje v reprezentaci skicrossařů celkem šest závodníků. Nechybí dlouhodobá jednička Nikol Kučerová, po zraněních v minulé sezoně se pozvolna do tréninkového zápřahu vrací Diana Cholenská a Daniel Paulus. Podobně jako nejlepší aktuální český freestyle lyžař v disciplínách slopestyle a Big Air Štěpán Hudeček, jenž se po únorové zlomenině lýtkové kosti v oblasti kotníku a následné operaci už je v plném individuálním tréninku.

V elitních závodech v jízdě v boulích by měla reprezentovat ustálená a přitom stále velmi mladá trojice Eliška Coufalová, Dorota Šamánková a Marek Gajdečka. Zastoupení bude mít Česká republika v nadcházejícím ročníku Světovém poháru také v disciplíně akrobatických skoků. Svou druhou sezonu pod českou vlajkou absolvuje šestadvacetiletý Nicholas Novak. 


Kompletní složení reprezentačních družstev akrobatického lyžování:


Skicross

Nikol Kučerová, Diana Cholenská, Klára Kašparová, Dana Harvey, Daniel Paulus, Jakub Lomský

Trenéři: Tomasz Zerebecki, Mateusz Tatka

Mogul skiing

„A“ tým: Eliška Coufalová, Dorota Šamánková, Marek Gajdečka

„B“ tým: Matyáš Kroupa, Jan Rubáček, Vít Zvalený

Trenér: Vojtěch Bínek

Freeski

„A“ tým: Štěpán Hudeček
Trenér: Josef Kalenský

Junioři: Petr Muller, Jakub Koula, Eliasz Kiszka, Marek Krčál
Trenéři: Michal Peč, Roman Dalecký

Akrobatické skoky

Nicolas Novak
Trenér: Jaroslav NovákPomoc Ukrajině