Skvělý vstup Matěje Švancera do MSJ! Ovládl kvalifikaci slopestylu

Skvělý vstup Matěje Švancera do MSJ! Ovládl kvalifikaci slopestylu

3 min 47 s

Matěj Švancer odstartoval své účinkování na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku tím nejlepším možným způsobem. Šestnáctiletý český freeskier naprosto dominoval v kvalifikaci slopestylu a s přehledem postoupil do nedělního souboje o medaile. Druhý český talent na startu Štěpán Hudeček na postup do finálové dvanáctky nedosáhl.


První měření sil freeskierů na juniorském šampionátu v sibiřském středisku provázel velmi silný vítr, který závodníkům dělal problémy. Matěje Švancera však nepřibrzdil. Vítěz olympijských her mládeže z minulého roku rozhodl o vítězství v kvalifikaci a postupu z prvního místa hned svou úvodní jízdou. Za suverénní výkon Švancer dostal 93,25 bodu, druhý Estonec Henry Sildaru na něj ztratil téměř pět bodů.

„Matěj dneska absolutně dominoval celé kvalifikaci. Předvedl skvělý výkon a jízdy, které by se rozhodně neztratily ani na seniorském mistrovství světa. Byl ve velké pohodě, obě jízdy dal čistě a s naprostým přehledem,“ popisuje trenér Josef Kalenský. „Pěvně věřím, že mu to vydrží i do zítřejšího finále. Pokud ano, mělo by to pro nás být velmi dobré,“ vyhlíží.

Druhý český reprezentant Štěpán Hudeček z kvalifikace do dvanáctičlenného finále nepronikl. Nechybělo přitom mnoho, umístil se na čtrnáctém – tedy druhém nepostupovém – místě. „Štěpán si najel dobrou jízdu, ale v kvalifikaci se mu jí bohužel nepodařilo odjet čistě, pokaždé nedojel zábradlí. U skoků nechytl u jednoho triku grab, takže nedostal takový počet bodů,“ říká Kalenský.

Finále slopestylu je na mistrovství světa juniorů v Krasnojarsku na programu v neděli brzy ráno, start je naplánován na 4:30 středoevropského času.

Foto: Syo van Vliet / Red Bull Content Pool