Skvělý trénink! Boulaři absolvovali historicky první soustředění v areálu s airbagy

Skvělý trénink! Boulaři absolvovali historicky první soustředění v areálu s airbagy

3 min 36 s

Reprezentace v mogul skiing má za sebou další významnou část přípravy na nadcházející zimní sezonu. „Boulaři“ na konci července vyrazili na společný kemp do Polska, kde v letním období vůbec poprvé zařadili trénink se skoky do speciálních airbagů.


Na začátku července si odbyli premiéru v kryté lyžařské hale v Litvě, na konci měsíce pak vůbec poprvé závodníci v jízdě v boulích vyzkoušeli v rámci letní přípravy také specializované airbagy. Na společné reprezentační soustředění se zástupci „A“ i „B“ týmu vydali do polského RabaBang Parku, kde měl trenér Vojtěch Bínek k dispozici čtveřici závodníků ve složení Dorota Šamánková, Matyáš Kroupa, Marek Gajdečka a Jan Rubáček.

„Nejznámějším a zřejmě nejvíce využívaným místem pro podobné účely je Bangerpark v Rakousku s velkými skoky pro disciplínu Big Air. Nám ale stačí menší varianta skoku, kterou jsme objevili v Polsku ve městě Rabka. Tamní areál nám poskytl skvělý servis, navíc tam nebylo moc dalších lidí, a tak jsme mohli naskákat mraky skoků,“ popisuje Bínek. „Proto to hodnotíme jako skvělý a přínosný trénink. Trénovali jsme stávající skoky, které jsme zdokonalovali, a kluci si zkusili velké těžké skoky jako cork 1080, 1440, double cork, dvojná a trojitá salta s různými graby,“ dodává reprezentační kouč.

Aktuálně už je tým po návratu opět doma v České republice a závodníci se individuálně věnují především kondičnímu tréninku. Příští týden se ale reprezentace opět sejde, a to v Mostě, kde se o víkendu 13. a 14. srpna představí společně s reprezentanty ve slopestylu a skricrossu na exhibici na sněhu v rámci festivalu The Most Fest.Pomoc Ukrajině