Skicrossařka Kučerová vybojovala dvě stříbra na Evropském poháru v Gruzii

Skicrossařka Kučerová vybojovala dvě stříbra na Evropském poháru v Gruzii

3 min 5 s

Nikol Kučerová na sklonku sezony vybojovala dvě stříbrné medaile na Evropském poháru v gruzínském Gudauri. Elitní česká skicrossařka a sedmá závodnice z letošního mistrovství světa v Solitude v sobotu i v neděli shodně postoupila až do finále, kde vždy nestačila pouze na jednu konkurentku.


Kučerové vyšla v gruzínském středisku hned kvalifikace, ze které postoupila na třetí příčce za později celkovou vítězkou Maltsevovou z Ruska a Schmidtovou z Kanady. Stejně dobře si poté česká závodnice vedla také ve vyřazovacích jízdách.

V sobotním čtvrtfinálovém heatu za sebou nechala dvě Kanaďanky i jednu ruskou závodnici a přijela si pro postup na prvním místě. V semifinále sice nestačila na Rakušanku Lisu Eisenbeitlovou, další dvě soupeřky ale udržela za svými zády a pohlídala si druhou postupovou příčku. Na stejném místě poté projela cílem také ve velkém finále, když rychlejší, než česká reprezentační stálice byla jen Maltsevová. Zlatou Rusku a stříbrnou Kučerovou doplnila na stupních vítězů třetí Eisenbeitlová.

Stejný výsledek si Kučerová připsala i v nedělním závodě. A také vyřazovácí jízdy měly podobný průběh. Čtvrtfinále devětadvacetiletá závodnice opanovala, v semifinále skončila druhá a na stříbrné pozici dojela také ve velkém finále. V souboji o zlato se tentokrát přes Češku protlačila Mikayla Martinová z Kanady. Obhájkyně sobotního vítězství Maltsevová skončila třetí.  Pomoc Ukrajině