Skicrossaři Cholenská s Lomským na závěr MSJ berou deváté místo v týmech

Skicrossaři Cholenská s Lomským na závěr MSJ berou deváté místo v týmech

3 min 13 s

O definitivní tečku za úspěšným mistrovstvím světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu se postarali skicrossaři. Program šampionátu v ruském Krasnojarsku uzavřel jejich týmový závod, ve kterém česká dvojice Diana Cholenská a Jakub Lomský obsadila devátou pozici.


Den po fantastické stříbrné medaili v individuálním závodě se skicrossařka Diana Cholenská na juniorském šampionátu znovu postavila na start, tentokrát společně s reprezentačním parťákem Jakubem Lomským ve smíšeném týmovém závodě.

Pro českou dvojici skončila cesta závodem ve čtvrtfinále, kde narazila na týmy Ruska a Německa. V něm Lomský a Cholenská nestačili na první Shmyrova s Melchakovou ani na druhé Himmelsbacha s Häuslovou a do cíle dojeli na třetím nepostupovém místě. V celkovém pořadí závodu obsadili devátou příčku.

Z vítězství v posledním závodě mistrovství světa juniorů se radovali Rakušané Oliver Vierthaler s Christinou Fëdermayrovou před stříbrným týmem Itálie ve složení Simone Deromedis, Andrea Chesiová a bronzovými domácími reprezentanty Andrejem Gerasimovem s Polinou Ryabovovou.

Česká výprava na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Krasnojarsku získala celkem pět cenných kovů. O dvě zlaté medaile se postaral freeskier Matěj Švancer ve slopestyle a Big Airu, zlato vybojovala také snowboardcrossařka Sára Strnadová, která společně s parťákem Bruno Tatarkem přidala i bronz ze smíšeného týmového závodu. Bohatý medailový účet České republiky uravřela v pátek stříbrem právě skicrossařla Diana Cholenská. Pomoc Ukrajině