Skicrossaři absolvovali soustředění v Krkonoších. Dva závodníky čeká v srpnu juniorský šampionát

Skicrossaři absolvovali soustředění v Krkonoších. Dva závodníky čeká v srpnu juniorský šampionát

3 min 10 s

Czech Skicross Team absolvoval v termínu 22. - 27. června letní tréninkový kemp ve Svobodě nad Úpou. I při velmi proměnlivém počasí se podařilo odtrénovat vše podle plánu.


„Nejsme z cukru, a i když trochu pršelo, závodníci se docela zapotili. Pro trénink jsme využili hlavně přírodu. V podstatě se devadesát procent všech tréninkových jednotek odehrávalo venku v přírodě,“ říká reprezentační trenér Zdeněk Šafář.

Jeho svěřence čekal na soustředění v Krkonoších velmi náročný a rozmanitý program. „Provětrali jsme horská kola a in-line brusle, promáčeli tenisky, odřeli si nohy i ruce o skály, nazvedali a naházeli mnoho kilogramů, vykoupali se v řece Úpě a propotili několik svršků, no prostě jsme trénovali v horách - v Krkonoších," popisuje Šafář.

Dva z účastníků tohoto kempu jsou v dlouhodobé přípravě na mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu, které je na programu koncem letošního srpna. Karel Lank a Vratislav Kunc odcestují na jižní polokouli 12. srpna. Doprovod jim bude dělat také Nikol Kučerová, která se na Novém Zélandu bude připravovat na nadcházející sezonu a zároveň českým juniorským želízkům na šampionátu pomáhat.

Na kempu ve Svobodě nad Úpou naopak chyběl aktuálně nejlepší český reprezentant Jiří Čech, jenž podstoupil předem plánovaný chirurgický zákrok. „Byl na vyndání šroubů z holeně a v současné době se věnuje rehabilitaci. Na dalším plánovaném kempu na konci července už by ale neměl chybět,“ předpokládá reprezentační trenér.Pomoc Ukrajině