Skicrossaři absolvovali první SP v Itálii. Kučerová i Paulus po dlouhých pauzách nabírali závodní rytmus

Skicrossaři absolvovali první SP v Itálii. Kučerová i Paulus po dlouhých pauzách nabírali závodní rytmus

5 min 22 s

Jen pár dní před vypuknutím vánočních svátků se vydali na trať v italském Innichenu zástupci českého skicrossového týmu. Nikol Kučerová a Daniel Paulus po dlouhých přestávkách způsobených mimo jiné zdravotními trablemi v Itálii sbírali potřebné závodní tempo do dalších závodů.


Ostřílená závodnice Kučerová v Itálii startovala z Čechů jako první před Paulusem,  její časy ale ani v jedné ze dvou částí kvalifikace bohužel nestačily na možnost účastnit se středečních, respektive čtvrtečních finálových měření sil.

 

„Úplně šťastná samozřejmě nejsem, i když jsem od prvního závodu nic velkého výsledkově nečekala,“ neskrývala rozporuplné pocity ihned po závodě. Přesto se dá z prvních závodů vzít do dalšího průběhu sezóny spousty pozitivního, vědoma si toho byla i sama Kučerová.

 

„Jsem ráda, že jsem zpátky v trati a zpátky ve svěťáku, zajela jsem si konečně pořádnou trať. Byly tam věci, ze kterých mám dobrý pocit a vím, na čem dál pracovat, abych se dostala tam, kde jsem byla loni. Máme teď zhruba měsíc na vychytání spousty věcí a pořádný trénink,“ hlásila odhodlaně před dalšími závody.

 

Česká závodnice navíc byla velmi spokojená s přístupem Tomáše Krause, se kterým se čeští reprezentanti připravovali před prvními závody, od čehož si lze do dalších závodů slibovat výsledkové zlepšení.

 

Hlavu po závodech nevěšel ani Paulus, jehož časy i přes to, že neproklouzl mezi nejlepších 32 skicrossařů, nebyly vůbec špatné. „Jsem rád, že jsem se relativně udržel v kontaktu s kluky okolo hranice postupových příček. Z jízdy je vidět mírné váhání a z toho vyplývající nepřesnosti, což po zranění a třech týdnech na sněhu je vcelku odpovídající,“ hledal příčiny nepostupu do finále český skicrossař. „Budu se maximálně snažit zlepšovat a doufám, že s přibývajícím tréninkovým objemem se budu posouvat dopředu,“ dodal.

 

„Bohužel ani jeden nepostoupil. Trať jim sice seděla, ale dost jsme bojovali se servisem. Dan po zranění a s tím minimem tréninku, které měl, podal maximální výkon. Pokračujeme v tréninku a věřím, že příští závod ve Švédsku už může vypadat jinak,“ dodával závěrem v hodnocení prvního Světového poháru legendární skicrossař Tomáš Kraus, pod kterým reprezentanti trávili tréninkové jednotky.

 

Další Světový pohár české závodníky čeká ve druhé polovině ledna ve švédském Idre Fjäll.Pomoc Ukrajině