Skicrossaři absolvovali poslední společný kemp. Sezona pro ně začíná Evropským pohárem

Skicrossaři absolvovali poslední společný kemp. Sezona pro ně začíná Evropským pohárem

3 min 39 s

Společným tréninkem oslavil Czech skicross team 17. listopadu výročí boje za svobodu a demokracii a posledním společným soustředěním na rakouském ledovci Pitztal ukončil přípravu před prvními závody nové sezony.


Už o víkendu 24. a 25. listopadu začíná skicrossařům sezona Evropským pohárem právě na Pitztalu, kde by české barvy mělo hájit hned pět závodníků. Dva týdny poté začíná náročná šňůra závodů Světového poháru. Za 17 dní se vystřídají čtyři střediska pořádající 6 závodů. Nejprestižnější seriál vypukne 7. prosince ve francouzském Val Thorens, bude pokračovat ve švýcarské Arose , rakouském Montafonu a před Vánoci se přesune k dalším dvěma závodům do italského střediska San Candido Innichen.

„Do závodů Světového poháru se zapojí trojice Nikol Kučerová, Jirka Čech a Radim Palán, do Evropského poháru potom celkem pět jezdců. Junioři se připravují celoročně hlavně na mistrovství světa juniorů ve Slovinsku,“ říká sportovní ředitel akrobatických lyžařů a trenér skicrossové reprezentace Vladimír Augusta.

Silný ročník Czech skicross teamu je v posledním ročníku žáků (2003), kde se připravuje již velmi aktivně pro vstup do kategorie FIS necelá desítka závodníků. Akademická reprezentace se připravuje ve větším počtu a čtyři nejšťastnější - nejrychlejší budou reprezentovat Českou republiku na Universiádě v Rusku 2019.

Zajímavá sezóna čeká také závodníky v českých horách. V rámci Českého poháru se chystá osm závodů ve všech věkových kategoriích, mezinárodní závody žáků a jako vrchol Evropský pohár ve skicrossu na Dolní Moravě.

Kalendář ve finálové verzi bude po schválení soutěžního řádu brzy vyvěšen.

Více na:
facebook.com/CzechSkicrossTeam
www.skicross.czPomoc Ukrajině