Skicrossaře čeká svěťák v Innichenu. Na start se postaví Kučerová a Paulus

Skicrossaře čeká svěťák v Innichenu. Na start se postaví Kučerová a Paulus

4 min 59 s

Ještě před vánočními svátky vyjedou do prvního Světového poháru čeští závodníci Nikol Kučerová a Daniel Paulus. Po boulích a freeski se tak z akrobatického úseku představí v nové sezóně i skicross.


Italský Innichen je pro Kučerovou jedním z oblíbených podniků, po tréninkových jízdách jevila s tratí jen známky spokojenosti. „Mám radost, že jsem tady a konečně jsem si sjela letos pořádnou trať. Přišlo mi to dnes docela fajn. Trať se mi líbí, je to ledovaté, hodně zatáček, pro mě celkově příjemné.“

 

I tak jde ale česká závodnice do závodu s pokorou. „Upřímně vůbec nevím, co od závodu očekávat. Je to letos můj první Světový pohár, nemám toho tolik naježděného, zvlášť na velkých tratích,“ dodávala Kučerová.

 

Oba čeští skicrossaři trénovali i v Itálii pod vedením bývalého legendárního závodníka Tomáše Krause, který se je snažil připravit na první závody co možná nejlépe. „Je to pro oba první Světový pohár na moc fajn trati. Jako každý rok je tu hodně zatáček, což je pro Nikol i Dana výhoda, oba zatáčky umí velmi dobře,“ komentoval připravenost trati Kraus.

 

Paulus se do ostrého závodění vrací po březnové zlomenině krčku stehenní kosti, která jej vyřadila na zbytek minulé sezóny ze hry. „Jsem rád, že tady vůbec jsem a mám odjeté tréninky. Po zranění jsme učili znovu tělo chodit a na lyže jsem se poprvé postavil před měsícem a půl,“ přibližuje průběh rekonvalescence.

 

„Příprava byla tedy minimální, ale dostal jsem během ní dost podnětů k tomu to ve SP v Innichenu zkusit a zabojovat o body,“ hlásil odhodlaně český závodník před první svěťákem sezóny.

 

Paulus byl také spokojen se stavem trati, která by měla svědčit jeho dovednostem. „Trať prošla mírnou preparací, takže povrch je tvrdý, což by mi mohlo vyhovovat. Byl bych moc rád, kdyby se mi povedla kvalifikace a dostal se do finálových jízd. Tam už to může vždy dopadnout všelijak,“ uzavíral s vyhlídkami před úterní kvalifikací.

 

V mužské části postoupí do finále z kvalifikace prvních 32 závodníků, u žen 16 nejlepších.

 

Program SP v Innichenu:

 

Úterý 20.12.

10:45: Kvalifikace ženy 1 (Nikol Kučerová)

11:25: Kvalifikace muži 1 (Daniel Paulus)

13:00: Kvalifikace ženy 2

13:40: Kvalifikace muži 2

 

Středa 21.12.

12:00: Finále 1

 

Čtvrtek 22.12.

12:00: Finále 2Pomoc Ukrajině