Skicrossařce Kašparové na MSJ těsně unikla medaile. V Reiteralmu skončila čtvrtá

Skicrossařce Kašparové na MSJ těsně unikla medaile. V Reiteralmu skončila čtvrtá

4 min 9 s

Klára Kašparová byla na juniorském mistrovství světa akrobatických lyžařů v rakouském Reiteralmu kousek od medaile. Česká skicrossová naděje v závodě pronikla až do finále, kde však kvůli pádu dojela čtvrtá. „Medaile mě určitě mrzí, na druhou stranu je to pro mě motivace získat ji na nějaké další velké akci,“ uvedla dvacetiletá reprezentantka.


V polovině ledna vybojovala bronzovou medaili na světové zimní univerziádě v ruském Krasnojarsku a cenný kov mohla přidat na sklonku sezony také na další vrcholné mezinárodní akci. Klára Kašparová na mistrovství světa juniorů v Reiteralmu znovu bojovala o stupně vítězů. Tentokrát ale zůstala pod nimi. A to tím nejtěsnějším způsobem.

Česká závodnice na juniorském šampionátu v rakouském středisku s přehledem postoupila do hlavního závodu, když v kvalifikaci zajela šestý nejrychlejší čas. V první vyřazovací rozjížďce postoupila z druhého místa za Němkou Cellou Funklerovou. A naprosto stejné pořadí na dvou postupových pozicích svítilo na výsledkové tabuli také po semifinále.

Ve velkém finále dvacetiletá reprezentantka bohužel upadla a dojela znovu za Funklerovou, ale tentokrát na konečné čtvrté příčce. Před bronzovou Němku se totiž dostala vítězná Zoe Choreová z Kanady a stříbrná Talina Gantenbeionová ze Švýcarska.

„Celý závod se pro mě dnes vyvíjel velmi různorodě. Každá jízda byla úplně jiná. První jízdu jsem musela bránit z přední postupové pozice, semifinálovou jsem naopak na postup musela předjet. Ve finále jsem potom v těsném kontaktu s Němkou ztratila šanci bojovat o medaili," popisovala Kašparová. „Medaile mě určitě mrzí, na druhou stranu je to pro mě motivace získat ji na nějaké další velké akci,“ dodala.

Druhá česká skicrossařka Kateřina Neumanová těsně neprošla kvalifikací a obsadila konečné devatenácté místo. Z dvojice českých závodníků se sítem kvalifikace probojoval Karel Lank, jehož cesta závodem skončila v osmifinále a celkově byl jednadvacátý. Josef Petřek skončil dvaapadesátý a Vratislav Kunc na třiašedesáté pozici.   

Foto: skicross.czPomoc Ukrajině