Skicrossař Karel Lank v elitní desítce. Na MSJ obsadil devátou příčku

Skicrossař Karel Lank v elitní desítce. Na MSJ obsadil devátou příčku

4 min 26 s

V programu juniorského mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů na Novém Zélandu přišla řada na skicross s dvojím českým zastoupením. Karel Lank obsadil ve středisku Cardrona deváté místo, Vratislavu Kuncovi se nepodařilo projít kvalifikací a skončil sedmnáctý.


Barvy Czech Skicross Teamu na druhou stranu světa přijeli hájit mladí a nadějní čeští reprezentanti Karel Lank a Vratislav Kunc. Do místa konání oba závodníci odjeli už s předstihem, aby se stihli dostatečně aklimatizovat. Celá výprava byla koncipována hlavně jako poctivá letní příprava na sněhu na nadcházející sezonu.

Na obtížně postavené trati plné klopených zatáček se první den odjela kvalifikace, ve které Karel Lank dosáhl na dobré deváté místo. Vratislav Kunc v kvalifikaci obsadil sedmnáctou příčku. V pondělí se jely finálové rozjížďky. Karel Lank nastoupil hned v té první. Velice dobře odstartoval a pověsil se za vítěze kvalifikace z Ruska. Na druhé - postupové - příčce se držel až do spodní poloviny trati, kdy na něj ze třetího místa po výjezdu z technického esíčka na skoku zaútočil závodník z Japonska, natlačil se na vnitřní tyč, sporným a také šťastným manévrem se před českého juniorského reprezentanta dostal a pozici si udržel až do cíle. Karel dojel tedy na třetím místě a závod pro něj skončil.

„Byla to pro mne obrovská zkušenost. Celý náš výjezd hodnotím velice kladně, skvěle jsme si zatrénovali a zakončili jsme to závodem juniorského mistrovství světa, který ale nedopadl úplně podle mých představ. Vím, že jsem měl na víc, ale tak příště," řekl Lank.

Tým trenérů vedený Vladimírem Augustou doplnila také Nikol Kučerová, která se na Zélandu připravuje na nadcházející sezonu ve Světového poháru a jako fyzio byla velkou pomocí Monika Žďárková.

Na závodní dny přijel naše reprezentanty podpořit také Radim Palán, který na Zélandu momentálně žije a lyžuje. Naši závodníci také děkují Českému snowboardcrossovému týmu za tradiční parádní spolupráci a fanouškům fandícím na trati.Pomoc Ukrajině