Reprezentace v mogul skiing v plné přípravě. Na novou sezonu trénovala i v litevské hale

Reprezentace v mogul skiing v plné přípravě. Na novou sezonu trénovala i v litevské hale

4 min 20 s

Po kondiční přípravě nastal opět čas na lyže. Česká reprezentace v mogul skiing, tedy jízdě v boulích, se po soustředění na domácí půdě poprvé přesunula k zahraničnímu kempu na sníh. Vzhledem ke komplikacím s počasím však na poslední chvíli změnila plány a místo na některý z evropských ledovců zamířila do lyžařské haly Druskininkai v Litvě.


Pětice závodníků ve složení Dorota Šamánková, Matyáš Kroupa, Jan Rubáček, Filip Zvalený a Vítek Zvalený pod vedením dvojice trenérů Vojtěch Bínek, Marek Zvalený absolvovala na začátku července první reprezentační kemp na sněhu. Už před ním však boulaři museli řešit potíže, když původně domluvená destinace ve francouzském Tignes kvůli vysokým teplotám soustředění odřekla. A na poslední chvíli tak bylo potřeba vymyslet alternativu.

„Vymýšleli jsme narychlo jiný program. Na všech ledovcích byly ale teplotní podmínky podobné, a tak nás napadla lyžařská hala, se kterou jsme doposud neměli zkušenosti. Přišli jsme na litevskou snow arénu Druskininkai, která je v relativně dostupné vzdálenosti a zároveň velice zajímavá cenově. Oslovili jsme je s potřebami pro náš trénink a bylo nám vyhověno,“ popisuje Daniel Honzig, sportovní ředitel úseku akrobatického lyžování SLČR.

Boulařská reprezentace si tak odbyla úspěšné premiérové soustředění v lyžařské hale. Na programu týdenního kempu bylo především rozlyžování po domácí kondiční přípravě. „V aréně nám připravili vlny pro základní trénink jízdy v boulích, celkově byl jejich přístup velice nadstandardní. Navíc tam nebylo moc lidí. Díky tomu jsme mohli absolvovat velmi efektivní sedmidenní trénink,“ pochvaluje Honzig s tím, že má reprezentace v plánu litevskou lyžařskou halu znovu navštívit.

Nyní ale reprezentanty v mogul skiing čeká krátký odpočinek a individuální příprava doma. Poté se tým vydá znovu na zahraniční soustředění do Rakouska či Polska na trénink skoků do speciálních vzduchových bagů, na které následně naváže další část přípravy se skoky do vody.

Pomoc Ukrajině