×
Ohlédnutí za týdnem skicrossu

Ohlédnutí za týdnem skicrossu

08.02.2018

Od středy 24. ledna proběhl na Dolní Moravě týden skicrossu. Nejprve organizátoři přivítali účastníky Skicross Campu, kterých za tři dny dorazilo více než sedmdesát, a to i díky tomu, že si řada účastníků nadcházející ZODM, chtěla vyzkoušet své dovednosti a něco se přiučit od zkušených skicrossových závodníků. Ti byli po celou dobu Campu vždy k dispozici ukázkou, radou nebo pomocí.

Celý Camp byl zakončen v pátek odpoledne závodem ze série Supercross České pošty. Na start se postavilo 59 závodníků a závodnic, kteří absolvovali Skicross Camp, a všichni své nově nabyté zkušenosti mohli zužitkovat. Kompletní výsledky naleznete zde.

O víkendu 27. a 28. ledna pak skicross týden pokračoval dvěma závody FIS  Dynastar Českého poháru za účasti české skicrossové elity v čele s olympioničkou Nikol Kučerovou a univerziádním vítězem Jirkou Čechem. Výsledky naleznete na www.skicross.cz nebo zde.                            

Další dny na Dolní Moravě patřily zimní olympiádě dětí a mládeže. Od pondělí 29. ledna probíhaly na trati přípravy a trénink mladých závodníků a ve středu 31. ledna pak v přímém přenosu České televize vlastní závod ZODM ve skicrossu.

Všechny tři akce proběhly bez větších komplikací, a to díky Skiareálu Dolní Morava, Czech Skicross Teamu a závod ZODM pak i ve spolupráci s snowboardcrossovým týmem. 

Zvlášť poděkování  patří areálu, Emilu Novákovi a Vladimíru Augustovi, kteří se podíleli na stavbě trati. Všichni účastníci Campu i závodů si skicross užili, o čemž hovoří reakce trenérů a závodníků. Těšíme se, že i na dalších akcích pořádaných Czech Skicross Teamem je budeme moct  opět přivítat.

Nejbližší takovou akcí je už tento víkend ve spolupráci s ČOV "Olympijský festival " na Bílé. Přijďte si opět vyzkoušet crossovou trať, a to jak na lyžích, tak na snowboardu.

Fotogalerie


Skicross

Slopestyle

Aerials