Nikol Kučerová ve druhém závodě v Idre Fjäll obsadila dvanácté místo

Nikol Kučerová ve druhém závodě v Idre Fjäll obsadila dvanácté místo

3 min 9 s

Také ve druhém závodě Světového poháru ve švédském středisku Idre Fjäll skončila Nikol Kučerová těsně za elitní desítkou. Poslední měření sil před únorovými zimními olympijskými hrami vyneslo české skicrossařce dvanácté místo.


V nedělním závodě ve švédském středisku se Kučerová představila ve třetí čtvrtfinálové rozjížďce. Zprvu se pohybovala na třetím místě, v polovině trati předjela Australanku Sami Kennedy-Simovou a proklouzla na druhé místo zaručující postup do semifinále. To pro sebe ale nakonec uzmula ze čtvrtého místa zaútočivší Jole Galliová z Itálie. Kučerová tak ve své rozjížďce skončila třetí a v celkovém hodnocení závodu obsadila dvanácté místo.

Stejně jako v sobotu ovládla v domácím prostředí i druhý závod švédská suverénka aktuální sezony Sandra Näslundová. Také mezi muži měly oba víkendové závody v Idre Fjäll stejného vítěze, pro svůj třetí triumf v aktuální sezoně Světového poháru si v neděli dojel Švýcar Ryan Regez.

Nyní už skicrossařkou světovou elitu čekají zimní olympijské hry v Pekingu. Závod žen je pod pěti kruhy na programu 17. února a na startu by neměly chybět ani dvě české reprezentantky Nikol Kučerová s Dianou Cholenskou. Účast Cholenské je však v tuto chvíli ještě nejistý vzhledem k přetrženému přednímu zkříženému vazu v koleni. Muži budou na olympijských hrách závodit 18. února.

Foto: FISPomoc Ukrajině