Nikol Kučerová uzavřela Světový pohár nejlepším výsledkem sezony. Ve Veysonnaz dojela šestá

Nikol Kučerová uzavřela Světový pohár nejlepším výsledkem sezony. Ve Veysonnaz dojela šestá

5 min 42 s

V posledním závodě Světového poháru si Nikol Kučerová dojela pro svůj nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka na finále seriálu ve švýcarském Veysonnaz pronikla do malého finále, ve kterém skončila druhá, a celkově tak bere šestou příčku.


Na finálovém podniku Světového poháru skicrossařů se tradičně nejela kvalifikace a nastoupilo se rovnou do vyřazovacích jízd. Kučerová se představila hned v první rozjížďce po boku Kanaďanky Zoe Choreové a vedoucí ženy celkového pořadí seriálu Fanny Smithové. Právě na favorizovanou Švýcarku česká závodnice nestačila, ale pohlídala si druhé místo a spolu s ním také postup do semifinále.

V něm chtěla zkušená reprezentantka zaútočit na premiérový postup do velkého finále v aktuální sezoně. To se však Kučerové také vlivem pádu Sixtine Cousinsové ze Švýcarska nepodařilo. „Musela jsem skoro zastavit, abych do Sixtine nenabourala. Úplně jsem ztratila rychlost a neměla pak už možnost zabojovat o velké finále,“ popisovala. Cílem tak projela na třetím místě za Smithovou a Kartin Ofnerovou z Rakouska.

I tak si ale nakonec připsala nejlepší výsledek právě končícího ročníku Světového poháru. V následném malém finále totiž nechala za sebou dvojici soupeřek, nestačila pouze na Francouzku Marrielle Berger Sabbatelovou a obsadila v závodě šesté místo.

„Malé finále se mi jelo dobře. Marrielle jsem dojížděla a asi na třech místech jí chtěla předjet, ale pokaždé mě výborně zavřela a neměla jsem kudy se před ní dostat. I tak mám ale z té jízdy dobrý pocit, navíc šesté místo je mým nejlepším umístěním sezony. Takže celkově jsem dnes spokojená,“ uvedla.

Šestá byla Kučerová naposledy před více než třemi lety v ruském středisku Sunny Valley. Lepší skončila pouze jednou v kariéře, v roce 2010 v italském Innichenu, kde obsadila třetí příčku. V právě skončené sezoně pronikla hned šestkrát do elitní desítky a v celkovém hodnocení seriálu obsadila jedenácté místo.

„Obecně s celou sezonou úplně spokojená být nemůžu, bylo tam dost věcí, které se nepovedly. V listopadu jsem prodělala covid, to mě stálo spoustu sil, ve normálu jsem se začal cítit až někdy v lednu. Nevydařilo se mistrovství světa, kde jsem skončila v kvalifikaci. Celá sezony byla strašně psychicky náročná. O to víc jsem ráda, že se mi podařil její závěr. Poslední závody mi to trochu vynahradily,“ řekla Kučerová. „Teď mě čeká měsíc volna, pak se vrhnu do přípravy na novou sezony. Konkurence se rok od roku zvedá a je strašně těžké udržet s holkama krok,“ dodala.   

Kompletní výsledky finále SP skicrossařů ve Veysonnaz najdete zde.

Foto: FISPomoc Ukrajině