Nikol Kučerová si znovu dojela pro TOP 10. V Sunny Valley skončila osmá

Nikol Kučerová si znovu dojela pro TOP 10. V Sunny Valley skončila osmá

3 min 1 s

Nikol Kučerová se podruhé v aktuální sezoně probojovala do nejlepší desítky. Česká skicrossařka na Světovém poháru v Sunny Valley prošla až do malého finále a obsadila celkové osmé místo.


Na uplynulých hrách v Pchjongčchangu si Nikol Kučerová dojela pro svůj nejlepší olympijský výsledek kariéry, když obsadila čtrnáctou příčku. Dobrá forma české reprezentantce vydržela i do seriálu Světového poháru, jenž po olympijské přestávce navázal dalším víkendovým podnikem v ruském Sunny Valley.

Své vystoupení v ruském středisku zahájila Kučerová úspěšně už v páteční kvalifikaci, kde předvedla jistý výkon a s přehledem postoupila do vyřazovacích jízd osmým nejrychlejším časem. V sobotním závodě jí hned čtvrtfinále svedlo do přímého souboje s dvěma velkými favoritkami – Švýcarkou Fanny Smithovou a Švédkou Lisou Andersenovou. I přesto česká reprezentantka dokázala postoupit z druhého místa za švýcarskou bronzovou medailistkou z Pchjongčchangu.

Kučerová tak pronikla mezi osm nejlepších závodnic. Semifinále v konkurenci Smithové, Brittany Phelanové z Kanady a Sami Kennedy-Simové z Austrálie dojela na čtvrtém místě, které jí poslalo do malého finále. V něm Kučerová znovu dojela čtvrtá, a celkově tak obsadila osmou příčku. Z vítězství se radovala právě Fanny Smithová před stříbrnou Brittany Phelanovou a bronzovou Katrin Ofnerovou.

Program skicrossařek v Sunny Valley bude pokračovat i v neděli, kdy je na programu další závod.   Pomoc Ukrajině