Nikol Kučerová si dojela pro sezónní maximum. V Innichenu skončila třináctá

Nikol Kučerová si dojela pro sezónní maximum. V Innichenu skončila třináctá

3 min 40 s

Nikol Kučerová si připsala nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka v prvním závodě na podniku Světového poháru v italském středisku Innichen navázala na povedenou kvalifikaci a obsadila třinácté místo. V pondělí jí čeká ve stejném dějišti ještě jeden závod.


Na začátku týdne upadla v tréninku před závodem ve švýcarské Arose, a musela tak vynechat Světový pohár. V sobotu už se ale Nikol Kučerová postavila na start kvalifikace dalšího podniku elitního skicrossařského seriálu v Innichenu. A v ní hned nadvakrát uspěla.

Nejprve si skvělým desátým nejrychlejším časem zajistila start v nedělním závodě, v další kvalifikaci na pondělní závod pak rovněž pronikla do vyřazovacích jízd, když skončila čtrnáctá. Naopak druhá z českých reprezentantek Diana Cholenská obsadila v obou kvalifikacích nepostupové příčky – v první byla pětadvacátá, v druhé si o dvě místa polepšila.

Kučerová se v nedělním závodě představila ve čtvrté čtvrtfinálové rozjížďce společně s Italkami Lucrezií Fantelliovou a Jole Galliovou a Kanaďankou Brittany Phelanovou, která se v kvalifikaci blýskla druhým nejrychlejším časem za suverénkou sezony Sandrou Näslundovou ze Švédska. Třiadvacetiletá Češka ve svém čtvrtfinále obsadila čtvrtou příčku a celkově v závodě skončila třináctá. Připsala si tak zatím nejlepší výsledek aktuální sezony, doposud byla nejlépe sedmnáctá hned v prvním závodě Světového poháru v čínském Secret Garden.

Dominanci v kvalifikaci potvrdila Näslundová také v samotném závodě a dojela si už pro čtvrtý individuální triumf v sezoně. V závodě mužů kraloval Švýcar Ryan Regez. Poslední závod Světového poháru skicrossařů v tomto kalendářním roce je na programu v pondělí od 11:30.Pomoc Ukrajině