Nikol Kučerová dojela na finále Světového poháru skicrossařek třináctá

Nikol Kučerová dojela na finále Světového poháru skicrossařek třináctá

3 min 31 s

Nikol Kučerová završila sezonu třináctým místem. Česká reprezentantka na finálovém podniku Světového poháru skicrossařek ve švýcarském Veysonnaz skončila ve čtvrtfinále. Závod i celkové hodnocení seriálu suverénně ovládla Švédka Sandra Näslundová, mezi muži byl ve Veysonnaz nejrychlejší rovněž Švéd David Mobärg, z křišťálového glóbu se radoval Ryan Regez ze Švýcarska.


Kučerová v závěrečném závodě sezony nastoupila do třetí čtvrtfinálové rozjížďky společně se stříbrnou medailistkou z letošních zimních olympijských her Marielle Thompsonovou z Kanady, její krajankou Tianou Gairnsovou a Rakušankou Katrin Ofnerovou. Na postup mezi osm nejlepších závodnic ale dvaatřicetileté česká reprezentantka nedosáhla, když v rozjížďce dojela na čtvrtém místě.

V závodě tak skončila na třináctém místě a v celkovém hodnocení ročníku Světového poháru skicrossařek obsadila se ziskem 194 bodů šestnácté místo. Nejlepším umístěním v právě skončené sezoně elitního seriálu bylo pro Kučerovou sedmé místo, které vybojovala těsně před Vánoci v italském Innichenu. Druhá česká reprezentantka Diana Cholenská, jež se v polovině ledna zranila a sezona pro ni předčasně skončila, se v konečném pořadí umístila třiatřicátá.  

Ženám ve Veysonnaz znovu kralovala švédská suverénka Sandra Näslundová, která zároveň s naprostou dominancí ovládla také celkové hodnocení seriálu. Pětadvacetiletá jezdkyně a úřadující olympijská vítězka z Pekingu v sezoně ovládla neuvěřitelných jedenáct z celkových dvanácti závodů. Finálový podnik mužů si podmanil krajan Näslundové David Mobärg, křišťálový glóbus získal Ryan Regez ze Švýcarska.    

Foto: FISPomoc Ukrajině