Nikol Kučerová byla v Kanadě na 17. a 19. místě. Diana Cholenská se zranila

Nikol Kučerová byla v Kanadě na 17. a 19. místě. Diana Cholenská se zranila

2 min 57 s

Podnik Světového poháru v kanadské Nakisce českým skicrossařkám nepřál. Nikol Kučerová v obou kvalifikacích těsně nepostoupila. Druhá česká závodnice Diana Cholenská měla v první kvalifikaci pád, po kterém má pochroumané pravé koleno.


Osmnáctiletá Diana Cholenská v Kanadě utrpěla nepříjemný pád už při tréninku. Ten se naštěstí ještě obešel bez zranění a úřadující stříbrná medailistka z juniorského mistrovství světa mohla nastoupit do kvalifikace prvního ze dvou závodů, který byl v Nakisce na programu. V kvalifikaci ale opět upadla, s pochroumaným pravým kolenem odjela na vyšetření do nemocnice, a podnik Světového poháru pro ni tak skončil.

Podle prvotních lékařských vyšetření by se nemuselo jednat o závažné a dlouhotrvající zranění, přesný rozsah ale odhalí až magnetická resonance, kterou Cholenská, jež by měla být součástí české výpravy na únorové zimní olympijské hry, podstoupí po pondělním návratu do České republiky.

Do závodů se nakonec nepodívala ani druhá česká reprezentantka Nikol Kučerová. Ta v obou kvalifikacích těsně nepostoupila. V té čtvrteční obsadila první nepostupové sedmnácté místo, v sobotu pak skončila devatenáctá.

Do zimních olympijských her, které v čínském Pekingu startují 4. února, mají skicrossaři na programu ještě jeden podnik Světového poháru v Idre Fjäll. Švédské středisko od 21. do 23. ledna přivítá další dva závody elitního seriálu.   Pomoc Ukrajině