Nikol Kučerová bere v Reiteralmu čtrnácté místo, Daniel Paulus se při pádu v tréninku zranil

Nikol Kučerová bere v Reiteralmu čtrnácté místo, Daniel Paulus se při pádu v tréninku zranil

3 min 25 s

V předposledním podniku aktuálního ročníku Světového poháru skicrossařů Nikol Kučerová dojela ve své čtvrtfinálové rozjížďce čtvrtá a celkově obsadila čtrnáctou pozici. V rakouském Reiteralmu naopak bohužel nestartoval Daniel Paulus, který si při pádu v tréninku zlomil nohu.


Kučerová v rakouském středisku s přehledem zvládla páteční kvalifikaci, ve které si dojela pro deváté místo. Ve vyřazovacích rozjížďkách nastoupila Kučerová hned do prvního čtvrtfinále společně s vítězkou kvalifikace Marielle Thompsonovou z Kanady, její krajankou Courtney Hoffosovou a Němkou Johannou Holzmannovou.  

Po startu se česká závodnice zařadila na čtvrtou pozici, zpočátku dorážela na před ní jedoucí Holzmannovou, postupně se ale ztráta Kučerové navyšovala a do cíle už se do boje o první dvě postupové příčky dostat nedokázala. Ve své rozjížďce tak dojela čtvrtá a celkově obsadila čtrnácté místo.

Druhý český reprezentant Daniel Paulus se své premiéry ve Světovém poháru skicrossařů bohužel nedočkal. Sedmadvacetiletý závodník v Reiteralmu utrpěl v pátečním tréninku tvrdý pád a přímo z trati byl transportován vrtulníkem do nemocnice v nedalekém Schladmingu, kde ještě v pátek podstoupil operaci zlomené nohy.

Z vítězství se znovu radovala švédská suverénka aktuální sezony Sandra Näslundová, která si ve finále poradila s trojicí kanadských závodnic Marielle Thompsonovou, Brittany Phelanovou a Hannah Schmidtovou. Mezi muži kraloval Kanaďan Reece Howden, druhý skončil Japonec Ryo Sugai a třetí Švýcar Alex Fiva.

Sezonu Světového poháru skicrossařů uzavře finálový podnik ve švýcarském Veysonnaz, který je na programu v sobotu 19. března.Pomoc Ukrajině