Nick Novak si v Ruce připsal další body za 30. a 23. místo

Nick Novak si v Ruce připsal další body za 30. a 23. místo

3 min 19 s

Nicholas Novak má za sebou další dva závody Světového poháru. Český reprezentant v akrobatických skocích se na závěr několikatýdenní finské mise v obou případech probojoval mezi nejlepší třicítku závodníků, když byl nejprve třicátý a poté třiadvacátý.


Ve Finsku, které na úvod sezony hostilo hned čtyři závody Světového poháru akrobatických skokanů, se Nickovi Novakovi dařilo. Hned ve druhém vystoupení po přestupu z americké do české reprezentace splnil 3. prosince kvalifikační kritéria na únorové zimní olympijské hry a o vstupenku do závodu pod pěti kruhy bude bojovat s dalšími elitními závodníky až do poloviny ledna, kdy končí kvalifikační období.

Americký rodák s českými kořeny se vešel do nejlepší třicítky i o týden později ve dvou zbývajících závodech ve finské Ruce. V pátek nejlepší třicítku uzavíral, v sobotu si pak polepšil na třiadvacátou pozici. „Úvod sezony v Ruce byl skvělý, počasí vyšlo dobře, byly tady ideální podmínky pro trénink. Navíc jsem tu přešel na nové lyže od Kästle, mohl jsem je otestovat, hodně mi při skákání pomáhají,“ popisoval Nick. „Skákalo se mi opravdu dobře, jen jsem měl trochu problémy na dopadu. Teď už se těším na další závody,“ dodal.

Seriál Světového pohár akrobatických lyžařů se ze severu Evropy přesune do zámoří, další závody jsou na programu v novém roce. Nejprve 5. ledna v kanadském Le Relais, o týden později se pak závodníci představí v americkém středisku Deer Valley.  

Foto: FISPomoc Ukrajině