Nicholas Novak si v La Relais doskákal pro 18. místo

Nicholas Novak si v La Relais doskákal pro 18. místo

2 min 48 s

Na úvod roku druhý nejlepší výsledek sezony. Nicholas Novak na podniku Světového poháru v akrobatických skocích v kanadském Le Relais obsadil osmnáctou příčku. Závod mezi muži i ženami drtivě ovládli reprezentanti Číny.


První zastávka elitního seriálu v akrobatických skocích roku 2022 byla na programu v kanadském středisku Le Relais poblíž Quebecu. A znovu na něm nechyběl český zástupce. Nick Novak, jenž v létě přestoupil z reprezentace USA.

Novak v závodě předvedl skok se třemi salty a čtyřmi vruty. Na finále jeho provedení sice nestačilo, i tak si ovšem připsal druhý nejlepší výsledek aktuální sezony a obsadil osmnáctou pozici. Lépe se pětadvacetiletému závodníkovi v aktuálním ročníku Světového poháru zadařilo pouze na začátku prosince ve finské Ruce, kde skončil čtrnáctý.

Závod v Le Relais v kategorii mužů i žen naprosto ovládli Číňané. Mezi muži se jich do první pětky probojovala hned čtveřice. Vyhrál Jiaxu Sun před stříbrným Longxiaoem Yangem. Čínskou dominanci narušil pouze bronzový Švýcar Nicolas Gygax. Mezi ženami zvítězila Mengtao Xuová, druhá byla Kanaďanka Marion Thenaultová a třetí další Číňanka Fanyu Kongová.

Do konce olympijské kvalifikace 16. ledna mají akrobatičtí skokani na programu ještě jeden podnik Světového poháru. Ve středu 12. ledna budou závodit v americkém Deer Valley.

Foto: FISPomoc Ukrajině