Nejlepší skoky v kariéře na finále nestačily. Hudeček zůstal na MS za branami finále

Nejlepší skoky v kariéře na finále nestačily. Hudeček zůstal na MS za branami finále

6 min 12 s

Z prvního MS v Big Airu bere Štěpán Hudeček 12. místo ze své rozjíďky. Pro stále teprve 19 letého závodníka skvělý výsledek, bezprostředně po kvalifikaci ale i u něj a trenérského štábu panovaly rozporuplné pocity nad bodováním skvěle odjetých triků.


MS v Gruzii plné zvratů způsobených zejména počasím nakonec i se skoro tříhodinovým odkladem pustilo závodníky na trať Big Airu a hned do první rozjížďky zasáhl také český zástupce Štěpán Hudeček, který se na konci kvalifikace musel spokojit s 12. místem.

 

„Je to super výsledek, i když by samozřejmě mohl být lepší. Já jsem ale spokojený, jsem rád, že jsem odjel oba své triky,“ zůstával pozitivně naladěný Hudeček ihned po kvalifikaci.

 

„V první jízdě jsem dával doublecork 1800 s doubletail grabem. Rozhodčím se asi nelíbilo, že jsem to nedržel tak dlouho, jak bych mohl. Proto jsem to dal v druhé jízdě s jedním tailem, čímž jsem ten grab držel o dost dýl a odjel to čistě,“ popisoval český závodník triky, se kterými se chtěl poprat o účast v nedělním finále.

 

Rozporuplné pocity převládaly i u jeho trenéra Josefa Kalenského, nejen on považoval napříč trenérským spektrem v Bakuriani Hudečkovy triky hodné vyššího ohodnocení, než jaké se od rozhodčích Hudečkovi dostavilo.

 

„Z umístění úplně nadšený nejsem. Když jsem kvalifikaci sledoval, myslím, že měl Štěpán za své triky dostat více bodů. Dělal podobné triky jako ostatní a provedl je skvěle. Člověk prožíval hned po provedení skoku skvělou euforii, při zobrazení skóre od rozhodčích ale přišlo zklamání, protože to nebylo ohodnocené tak, jak si myslíme, že by to ohodnocené být mělo.“

 

Na Kalenském bylo znát zklamání z bodového systému rozhodčích, který nebyl českému závodníkovi plně nakloněn, nicméně i tak hledal v Hudečkově představení plno pozitiv.

 

„Pro Štěpána jde o obrovský posun oproti minulému roku. Jde cítit, že se v Big Airu cítí dobře a své nejtěžší triky dokáže ustávat. Budeme makat dál a snad se třeba na příštím MS podíváme do finále,“ zůstával trenér Hudečka sympaticky pokorný s výhledem na další mistrovství světa.

 

„Co tady Štěpán předvedl na to, že je mu stále jen 19 let, je naprosto skvělé.“

 

Štěpán Hudeček si ale z Bakuriani odváží cenné zkušenosti, které jej můžou v dalším směřování jeho freeski kariérou posunout jen a jen kupředu.

 

„Neskutečný zážitek. Jsem rád, že jsem se sem dostal. Co se lyžování týká, vždy to může být lepší, ale odjíždím šťastný. Získal jsem cenné zkušenosti a do příště budu mít určitě zase víc natrénováno,“ neskrýval Hudeček odhodlání poprat se o finále hned na dalším mistrovství světa.

 

Do konce sezóny se Štěpán Hudeček chystá ještě na jeden Světový pohár a dva Evropské poháry.Pomoc Ukrajině