Nebýt pádu, mohlo to být ještě lepší, říká po sedmém místě na MS Nikol Kučerová

Nebýt pádu, mohlo to být ještě lepší, říká po sedmém místě na MS Nikol Kučerová

5 min 46 s

Nikol Kučerová si na mistrovství světa akrobatických lyžařů a snowboardistů v americkém Solitude dojela pro druhý nejlepší výsledek na šampionátu své kariéry. Česká skicrossařka i přes hrozivě vypadající pád v semifinále vybojovala sedmé místo. „Nebýt toho pádu, mohlo to být ještě lepší. Ale jsem spokojená,“ řekla devětadvacetiletá závodnice.


Kučerová do hlavního závodu postoupila z devatenáctého místa v kvalifikaci a dařily se jí také vyřazovací jízdy. Z druhého postupového místa zvládla osmifinále a na stejné pozici dojela i ve čtvrtfinále. Stopku v cestě za medailovými příčkami jí však vystavil pád v semifinále. „Vlastně ani úplně nevím, jak se to přihodilo. Hodně se zhoršovala viditelnost, bylo to ve stínu a ten odraz tam byl strašně rychlý. Když jel člověk na prvním místě, tak to bylo v pohodě, ale byla jsem za soupeřkou, koukala na ní a nestačila ten odraz vytlumit. Rozhodilo to i holky přede mnou, taky se rozbalily a já jsem to za nimi prostě nestihla,“ popisovala Kučerová.

Z nepříjemného pádu se česká závodnice dokázala rychle oklepat a před malým finále už stála opět na startu. To jela pouze s Brittany Phelanovou a olympijskou vítězkou Kelsey Serwayovou, Kanaďanka Mikayla Martinová, která v semifinále rovněž upadla, byla letecky transportována do nemocnice, a do další jízdy tak nenastoupila. Kučerová v malém finále dojela za svými dvěma konkurentkami a celkově tak obsadila sedmou příčku.  

V Solitude si tak připsala svůj druhý nejlepší výsledek na mistrovství světa v kariéře. Jejím dosavadním maximem je šesté místo z Kreischbergu v roce 2015. Zároveň si na šampionátu dojela pro nejlepší výsledek aktuální sezony. „Jsem ráda, že to přišlo zrovna na mistrovství světa, bylo to hezky načasované. Jezdilo se mi tady fakt dobře a mohlo to být ještě lepší, kdybych se nerosekala. Ale jsem aspoň ráda, že jsem neskončila v helikoptéře jako kanadská závodnice,“ řekla.  

Děsivě vypadající pád v devadesátikilometrové rychlosti odnesla nejspíš „jen“ lehkým otřesem mozku. „Pamatuju si všechno, jen ten pád mám trochu zatmavený. Bolí mě hlava a za krkem, celé tělo mám takové bolavé, ale to je po takovém pádu normální,“ řekla s tím, že do nemocnice nakonec ani nemusela. „Celý večer jsem byla pozorovaná, kdyby se mi udělalo blbě, ale po nemocnicích jsem nechtěla lítat,“ dodala.

Z dějiště šampionátu ještě v neděli nabírá směr Česká republika. Doma se bude připravovat týden a pak se vydá na další podnik Světového poháru do německého Feldbergu. „Doufám, že mě výsledek z mistrovství nakopne i do další sezony. Potvrdila jsem si, že i s těmi nejlepšími se dá závodit. Myslím, že by mi to mohlo pomoct,“ uzavřela.Pomoc Ukrajině