Návrat do TOP 10! Nikol Kučerová byla v Megeve sedmá

Návrat do TOP 10! Nikol Kučerová byla v Megeve sedmá

4 min 21 s

Nejlepší výsledek od loňského mistrovství světa si ve francouzském středisku Megeve připsala skicrossařka Nikol Kučerová. Česká reprezentantka pronikla do malého finále, obsadila sedmé místo a v rámci Světového poháru se po téměř dvou letech vrátila do elitní desítky.


Své účinkování ve francouzském středisku zahájila Kučerová už v pátek kvalifikací. V ní projela trať v čase 1:01.15 a do závodu postoupila ze čtrnáctého místa. V sobotu zkušené české reprezentantce parádně vyšla hned první vyřazovací jízda a ovládla svůj čtvrtfinálový heat.

V následném semifinále Kučerová dojela na čtvrtém místě a dveře do souboje o medaile pro ni zůstaly zavřené. V malém finále obsadila třetí příčku za Švýcarkou Fanny Smith a Němkou Danielou Maierovou, v celkovém hodnocení tak Kučerová brala v Megeve sedmou příčku. Z vítězství se radovala Kanaďanska Marielle Thompsonová, mezi muži dominoval její krajan Kevin Drury.

„Konečně trochu výsledek. Se sedmý místem na Světovém poháru ve Francii jsem spokojená. Trať byla dneska dost šílená, takže jsem ráda, že jsem to ve zdraví přežila,“ popisovala po závodě Kučerová. „Nejvíc děkuji trenérům, kteří se mnou mají svatou trpělivost a dělají možné i nemožné," dodala.

Ve francouzském středisku si dojela pro nejlepší výsledek od loňského vystoupení na mistrovství světa akrobatických lyžařů v americkém Solitude, kde brala rovněž sedmé místo. V rámci Světového poháru čekala česká skicrossařka na umístění v nejlepší desítce téměř dva roky. Naposledy byla v TOP 10 v březnu 2018 v ruském Sunny Valley, kde během jednoho víkendu obsadila osmou a šestou pozici.

V aktuální sezoně třicetiletá reprezentantka už elitní desítku Světového poháru dvakrát atakovala. Nejprve tři dny před Vánoci skončila v italském Innichenu čtrnáctá, v polovině ledna pak byla jedenáctá v kanadském středisku Nakiska. Ve švédském Idre Fjäll, který předcházel podniku SP v Megeve, obsadila dvakrát šestnáctou příčku. V průběžném hodnocení seriálu Kučerové patří sedmnácté místo.Pomoc Ukrajině