Náročná sezóna, netajil Paulus. Skicrossaře brzdilo v sezóně zranění i operace

Náročná sezóna, netajil Paulus. Skicrossaře brzdilo v sezóně zranění i operace

4 min 25 s

Skicrossař Daniel Paulus má za sebou turbulentní sezónu. Zranění, které jej zabrzdilo na téměř celou zimu, nakonec ale překonal, a to přímo na letošním vrcholu - mistrovství světa v Gruzii, kde zajel skvělý týmový výsledek s Nikol Kučerovou. Co plánuje do dalších let?


Paulus si v loňském roce zlomil stehenní kost v krčku, celou sezónu poté jezdil se šrouby v noze. K tomu se přidalo zranění vazů v kotníku, i přes to se ale v bojovné náladě rozhodl odjet MS. Po MS čekala českého skicrossaře odstranění šroubů ze stehenní kosti, aby při této příležitosti doléčil i zraněný kotník.

 

Jak jsi spokojený s uplynulou sezónou? Cítíš opět posun oproti těm předchozím?

Je složité to pro mě hodnotit vůbec jako sezónu. Kondiční příprava nebyla nastavena na skicross, ale abych se udržel pohromadě, takže když jsem se dostal na lyže, nebylo úplně na čem stavět. Posun? No, možná mentální, ale lyžařský spíš posun zpět.

 

Jaký výsledek bys vypíchl ze všech závodů sezóny? Může ním být týmový závod na MS?

Moc závodů jsem nejel, dal jsem nějaké svěťáky a MS. Ze stránky výsledku se povedly dvojičky na MS s Niki a 6. místo. Všechny jízdy jsme odjeli konkurenceschopně s těmi nejlepšími a myslím, že chyběla nějaká desetinka na velké finále. Niki jezdila skvěle a já se snažil předvést své aktuální maximum.

 

Celou zimu jsi bojoval se zraněním. Byla sezóna kvůli tomu náročná i třeba psychicky?

Hodně náročná. Byly záblesky, kdy jsem jezdil fakt rychle, ale pak přišly další zranění, tak jsme se rozhodli risknout MS a ukončit sezónu, podstoupit operace a dát se dohromady. To rozhodnutí mě tak trochu vysvobodilo.

 

S jakými cíli předběžně půjdeš do nové sezóny?

Plán mám, pokud všechno aspoň z části dopadne, bude to dobré. Bylo by skvělé dostat se zdravotně do stavu, ať mohu naplno makat, vrátit se do SP a tam bojovat o body a co nejlepší umístění. To je můj cíl.Pomoc Ukrajině